Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Ispanų mokslininkai padarė sensacingą atradimą – bendravimas su gražuolėmis vyrams kelia tikrą stresą, o jį lydiįvairios ligos, net – potencijos sumažėjimas, rašo Womanews.ru.

Tyrimo, kuriame dalyvavo daugiau kaip 80 studentų vyrų, esmė ta, kad tiriamieji turėjo spręsti skaičių galvosūkį. Tuo metu su jais patalpoje būdavo vyras ir graži moteris. Eksperimento dalyviams buvo matuojama streso hormono kortizolio koncentracija kraujyje.

Pasirodė, kad tais atvejais, kai patalpoje būdavo akį verianti moteris, jauni vyrai negalėdavo susikaupti, o kortizolio koncentracija kraujyje smarkiai padidėdavo. Jeigu moteris iš patalpos išeidavo, šio hormono koncentracija kraujyje vėl nukrisdavo iki normalios.

Rezultatai rodo, jog užtenka 5 minučių pabuvimo vienoje patalpoje su gražia nepažįstamąja, kad vyrų kraujyje smarkiai padidėtų streso hormono koncentracija. Mokslininkai šią būseną lygina su pojūčiais, kurie patiriami iššokus su parašiutu.

Manoma, kad tokį staigų didelio kortizolio kiekio išsiskyrimą nulemia vyrų troškimas susipažinti su gražia moterimi. Hormono perteklius sutrikdo medžiagų apykaitą ir jeigu tai kartojasi nuolat, organizmas normaliai nebefunkcionuoja, o dėl to išsivysto įvairios ligos, tokios kaip diabetas, hipertonija, impotencija.

Britų mokslininkų tyrimai rodo, kad bet kokia streso būklė keičia tai, kaip vyrai vertina moteris: jie ima teikti pirmenybę ne lieknoms, o pilnesnėms damoms. Kuo didesnį stresą išgyvendavo vyras, tuo pilnesnę moterįjis išsirinkdavo savo gyvenimo palydove.

Taigi, moterims, kurios nori patikti mylimiesiems, juokais patariama rūpintis ne tik savo figūra, bet ir vyro nervais – kad jis nepabėgtų pas apkūnesnę.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: