Organizatorių archyvo nuotr.

Rodos, sniegas jau tuoj ištirps – po truputį girdime lauke čiulbančius paukštelius, mėgaujamės vis daugiau saulės šviesos, tad atėjo laikas pradėti galvoti apie tai, kaip atnaujinti savo namų kiemo erdvę. Tai suteiks tiek jums, tiek praeiviams ne tik estetinio malonumo, bet ir funkcionalumo įvairių buitinių užduočių ir net pramogų atžvilgiu. Pasidomėkime, kokie veiksniai šiandien suteikia namų erdvei praktiškumo, optimalumo ir estetikos.

Sėklos ir sodinukai

Nors sodinti įvairius augalėlius dar ankstoka, tačiau niekad ne per anksti pradėti planuotis būsimą derlių. Sveikos mitybos tendencijos keičiasi gana greitai – atrandami vienas už kitą įdomesni produktai, supermaisto titulas skiriamas skirtingiems vaisiams ir daržovėms. Pagal tai ir galite nuspręsti, kokiomis sėklomis ar sodinukais pasirūpinti iš anksto – padarius tai anksčiau ne tik nereikės skubėti vėliau, bet ir išvengsite strategiškai padidėjusių kainų. Tai pat nepamirškite pasirūpinti dirvožemiu, trąšomis ir apžiūrėkite turimus daržo ir sodo įrankius – galbūt derėtų įsigyti naujus. Pasirūpinus visais šiais faktoriais iš anksto, pakankamai atšilus orams galėsite iškart imtis sodo ir daržo darbų – išravėti piktžoles, supurenti dirvą, susodinti pasirinktas sėklas ir sodinukus bei panorėjus viską patręšti. Žinoma, populiariausiais variantais visada išlieka pomidorai, agurkai, ridikėliai, salotos, svogūnai, česnakai ir t. t.

Tvora – saugumas ir estetika

Gyvenant nuosavame name, net ir nuošaliame vienkiemyje, praverstų tvora. Pirmu variantu tvora apsaugo nuo nepageidaujamų svečių ir padeda nustatyti aiškias jūsų nuosavybės ribas, o antru gali apsaugoti nuo iš tolimesnių miškų atklystančių žvėrelių, mielai paskanausiančių jūsų vaismedžių šakelėmis ar uogakrūmiais. Jei mėgstate meistrauti ir užsiimti darbais kieme, kiemą tvora galite apsupti patys – pamąstykite, kokio tinklo norėtumėte labiausiai, išsirinkite vartelius ir kitas reikalingas detales, net pačias smulkiausias. Tai taps ne tik misija apsaugoti jūsų namus ir aiškiai apibrėžti jų ribas, bet ir maloniu ir naudingu laisvalaikio užsiėmimu – du zuikiai vienu šūviu!

Tvarkinga kiemo danga

Tiek jūs, tiek praeiviai galėsite pasimėgauti savo kiemu dar labiau, jei matysite tvarkingą ir gražiai paruoštą kiemo dangą. Nesvarbu, ar tai būtų trinkelės, skalda ar kokia kita danga, jei norite vizualiai patrauklaus ir tvarkingo kiemo, būtina prižiūrėti kiekvieną kertelę. Patikrinkite, ar niekur nėra sutrūkinėjusių elementų, išravėkite net menkiausias piktžoles iš tarpų, o galutinai atitirpus sniegui ir atšilus orams galite viską pravalyti su aukšto slėgio plovimo įrenginiu. Nepamirškite ir siauresnių takelių, vedančių į sodą ar darželį – patikrinkite, ar jie tvarkingi, o panorėjus kitokio, mažiau priežiūros reikalaujančio varianto, pamąstykite tokius keliukus supilti smulkesniais, dailiais akmenėliais.

Kad ir kaip nuspręsite atnaujinti, pakeisti ar sutvarkyti savo kiemą, svarbiausia tinkamai susiplanuoti laiką ir nieko nedaryti priverstinai! Geriausių rezultatų sulauksite nuoširdžiai mėgaudamiesi tuo, ką darote, ir atsižvelgdami į svarbiausius savo poreikius bei lūkesčius.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: