Organizatorių archyvo nuotr.

Sodas bei daržas – tai ne tik tos erdvės, kurios mums dovanoja skaniausią derlių, bet ir reikalauja labai daug darbo. Dar daugiau, svarbu akcentuoti ir tai, kad kiekvienu metų laiku, išskyrus žiemą, yra darbų, kuriuos reikia atlikti sode bei darže. Na, kokius darbus yra būtina šiose erdvėse atlikti pavasarį?

Savaime suprantama, vienas pagrindinių darbų, kurį pavasarį atliekame sode ar darže, yra įvairių augalų (dekoratyvinių ir ne tik), sodinimas. Belieka tik pridurti, kad visas šis procesas apima daug įvairių veiksmų. Pavyzdžiui, jau ūgtelėjusius augalus yra būtinas tinkamai apsaugoti nuo daugybės neigiamą poveikį galinčių turėti veiksnių (temperatūros kaitos, smarkaus lietaus, šalnos ir t.t.). Na, o tai efektyviai padaryti padės agroplėvelė, apie kurią daugiau galite sužinoti https://pigu.lt/lt/sodo-prekes-gyvunams/sodo-irankiai/f/all/agropleveles. Na, o, kad augalų sodinimas būtų lengvas, paprastas, greitas ir kokybiškas, ir, kad paruoštumėte reikiamo dydžio bei pločio duobeles, reikalingi bus ir žemės grąžtai

Klabėdami apie pavasario darbus sode ir darže, neturėtume pamiršti ir dar vieno proceso, tai – tręšimas. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad šiuo atveju galimi net trys pasirinkimai. Pirmasis – ploto tręšimas pačių paruoštu kompostu (dar rudenį pradėkite kompostuoti nupjautą žolę, maisto atliekas, o taip pat – nebetinkamą naudoti derlių – vaisius ir daržoves) ir atėjus pavasariui turėsite puikų kompostą, kuris dirvą praturtins maistinėmis medžiagomis. Dar vienas variantas – tręšimas su pačių paruoštomis trąšomis. Galite tręšti pelenais ar medžio anglimis. Na, ir, žinoma, jūsų tai pat laukia ir ar vienas variantas – prekybos centruose ar internetinėse parduotuvėse galite įsigyti trąšų, kurias pagamino profesionalai. Galite rinktis universalias arba specializuotas trąšas. Na, o, kad jų panaudojimas būtų efektyvus, verta įsigyti ir trąšų barstytuvą.

Ankstyvas pavasaris – tas metas, kuomet sode bei darže reikėtų atlikti ir dar vieną darbą, t.y., mulčiuoti augalus. Šis procesas ypač svarbus yra rožėms, dekoratyviniams krūmeliams bei daugiamečiams augalams, kurie žydi vėlyvą pavasarį ir vasaros vos tik prasidėjus.

Atėjus balandžiui, sode bei darže, tikrai yra ką veikti. Darbus verta pradėti nuo genėjimo – nugenėkite vaismedžius bei vaiskrūmius. Tokiu būdų pašalinsite nebegyvybingas šakeles, tad augalas gaus daugiau saulės šviesos bei maistinių medžiagų ir sulauksite gausesnio derliaus. Be to, šis mėnuo taip pat yra labai tinkamas medelių sodinimui. Na, o, kad sodinimo darbus atliktumėte lengvai bei sklandžiai, puikiai tiks ir kastuvas Fiskars.

Ypač gausu darbų sode ir darže yra gegužės mėnesį. Būtent šį mėnesį yra patariama perskiepyti obelis bei kriaušes. Jei auginate juoduosius, raudonuosius ar baltuosius serbentus, tai šį mėnesį taip pat verta atlikti tam tikrą veiksmą – prilenkti serbentų stiebus (tai verta daryti ir su kitomis uoginėmis kultūromis). Taip pat labai svarbu nuolat palaikyti tvarką naikinti piktžoles (iš visų pavasario mėnesių, gegužę jos auga intensyviausiai), o taip pat – svarbu suardyti po lietaus susidariusią plutelę. Be to, nors daugelis žmonių kompostavimą pradeda rudenį, verta akcentuoti, kad tai galima pradėti daryti jau ir pavasarį. Na, ir, žinoma, svaru akcentuoti, kad didžioji dalis augalų yra sodinami būtent šį mėnesį. Nuo gegužės 1 iki 10 dienos, verta sodinti pupas, burokėlius, prieskonines daržoves, ridikus, ridikėlius, morkas, brokolius, porus, salotas, kopūstus, salierus, svogūnus bei žiedinius kopūstus.

Pavasaris – tikras darbymetis, jei turite sodą bei daržą. Belieka tik pridurti, kad nors šie darbai ir pareikalaus laiko bei energijos, jie tikrai atsipirks su kaupu – galėsite mėgautis nuostabiu derliumi.

Užsakymo Nr. KMC220040

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: