(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Kaune gruodžio 4 d. vyks jau tradiciniu tapęs Jaunųjų konservatorių lygos renginys „Pilietiškumo mokykla“. Jo metu jauni žmonės galės tapti savivaldybių Tarybų nariais ir simuliacijos-seminaro metu praktiškai susipažinti su miesto savivaldos funkcijomis. Jie ne tik svarstys miestų aktualijas, bet taip pat susistemins savo siūlymus ir įteiks juos miestų merams.

„Šis projektas skirtingai nei Europos Sąjungos parlamento ar JTO simuliacijos modeliuoja kur kas arčiau kiekvieno jauno žmogaus esančios, bet mažiausiai jam pažįstamos institucijos – miesto savivaldybės – veiklą“, – simuliacijos išskirtinumą pabrėžė projekto vadovas Jonas Ignatavičius, – „per penkerių metų projekto vykdymo patirtį supratome, kad vyresniųjų klasių moksleiviai ir pirmųjų kursų studentai geriau suvokia globalių institucijų, nei lokalių organizacijų funkcijas: jie žino už ką atsakinga Europos Komisija, bet visiškai nesupranta funkcijų pasidalijimo tarp nacionalinės valdžios ir savivaldybių“.

Vyresniųjų klasių moksleiviai ir pirmųjų kursų studentai taps savo miestų Tarybų nariais, spręs aktualius miestui klausimus ir per praktiką susipažins su vietos savivaldos veikimo principais ir darbo organizavimo metodais. Visa veikla bus organizuojama miestų savivaldybių patalpose, kuriose posėdžiauja ir klausimus realiai svarsto ir tikrieji miesto savivaldos atstovai.

Nuo 2005-ųjų šis projektas trejus metus vykdytas tik Kaune, 2008-taisiais išplito dar ir į Vilnių bei Klaipėdą, o 2009-taisiais metais projektas buvo įgyvendintas net dvylikoje miestų. Netekę Švietimo ir mokslo ministerijos paramos projekto organizatoriai džiaugiasi, kad projektą finansuoti ryžosi penkios Lietuvos savivaldybės ir jis, nors ir mažesniu mastu, ir šiais metais džiugins jaunus žmones neabejingus savo miestų aktualijoms.

Renginys tradiciškai pradedamas vieno iš miesto Tarybos atstovų pranešimu, pristatančiu svarbiausius savivaldos veiklos modelius, jos funkcijas ir veikimo principus. Vėliau, iš pačių dalyvių yra išrenkamas „Pilietiškumo mokyklos Tarybos“ meras. Nuo pat išrinkimo jis, padedamas projekto organizatorių, moderuoja tarybos narių darbą. Miestui aktualūs klausimai yra svarstomi skirtinguose komitetuose, atitinkančius realiai veikiančiuosius to miesto savivaldybėje. Komitetuose dalyviai sprendžia iš anksto savo iškeltus klausimus ir pateikia siūlymus, sprendimus rezoliucijoje. Vėliau, Tarybos posėdžio metu, atskiri pasiūlymai yra svarstomi visų projekto dalyvių – modeliuojamas miesto Tarybos posėdis. Priimti pasiūlymai susisteminami į bendrą rezoliuciją, kuri renginio pabaigoje yra įteikiama tikrajam miesto merui. Po to kiekvienam projekto dalyviui įteikiamas sertifikatas.

Po oficialios renginio dalies jaunieji politikai bus pakviesti kartu laiką praleisti ir neformalioje aplinkoje. Prie boulingo takelio ir biliardo stalo jaunieji savivaldos atstovai dalinsis įspūdžiais ir toliau planuos savo miestų ateities vystymosi scenarijus.
Projektą organizuoja Jaunųjų konservatorių lyga (JKL). Tai viena iš seniausių Lietuvos jaunimo organizacijų, įkurta dar 1993 metais ir šiuo metu vienijanti daugiau nei tūkstantį jaunų žmonių visoje Lietuvoje. JKL yra savarankiška, savanoriška, nevyriausybinė Lietuvos jaunimo organizacija.

Visą informaciją apie projektą ir registracijos formą galima rasti oficialioje projekto internetinėje svetainėje www.pilietiskas.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: