Mohamed Morsi/Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Egipto saugumo pajėgos, lydimos buldozerių, trečiadienį įsiveržė į dvi didžiules protestų stovyklas Kaire, įkurtas nuversto prezidento Mohamed Mursi (Mohamedo Mursio) šalininkų, įvykdydamos seniai skelbtus grasinimus išvaikyti demonstrantus.

Ši operacija, pareikalavusi dešimčių žmonių gyvybių, prasidėjo paryčiais, kai saugumo pajėgos apsupo didelę stovyklą Rabat al Adavijos aikštėje Kairo rytuose ir panašią stovyklą al Nahdos aikštėje sostinės centre.

Incidento liudininkai ir vienas naujienų agentūros AFP korespondentas sakė, kad policija šaudė ašarinių dujų kanistrus ant palapinių, prieš įžengdama į Rabat al Adavijos stovyklą, sukeldama chaosą tarp tūkstančių protestuotojų, kurie įkūrė tą stovyklą tuojau po to, kai kariškiai liepos 3-ąją nuvertė M.Mursi.

Dujokaukes dėvintys vyrai skubėdavo pagriebti kiekvieną dujų kanistrą ir mesti juos į konteinerius su vandeniu, o iš pagrindinės scenos netoli Rabat al Adavijos mečetės skambėjo islamo giesmės, protestuotojams skanduojant “Allahu Akbar” (Dievas visų didesnis).

Vienoje stovyklos pusėje greitai įsiplieskė susirėmimai tarp protestuotojų ir saugumo pajėgų; girdėjosi automatų papliūpos. Kol kas neaišku, kas ten šaudė.

Televizijos reportažuose matėsi sužeisti žmonės, nešami į improvizuotą medicinos centrą, taip pat policininkas, velkantys šalin protestuotojus, nepaklususius daug kartų skelbtiems ultimatumams baigti demonstracijas.

Protestų lyderiai, užsidėję dujokaukes, atkakliai stovėjo scenoje, o minios veidus kaukėmis prisidengusių žmonių stovėjo gaubiami ašarinių dujų debesų, buldozeriams pradedant ardyti stovyklą.

Egipto VRM įdienojus paskelbė, kad saugumo pajėgos “visiškai kontroliuoja” al Nahdos aikštę, kurioje įsikūrusi mažesnioji stovykla.

“Policijos pajėgos sugebėjo pašalinti iš aikštės daugumą palapinių”, – nurodė ministerija.

Vienas saugumo pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP, jog dešimtys M.Mursi šalininkų buvo suimti, padedant vietos gyventojams.

Televizijos reportažuose matėsi suimti protestuotojai, susodinti ant žemės surakintomis rankomis, apsupti saugumo pajėgų.

Šeimos su vaikais, nešančios plastikinius krepšius, buvo policijos išlydimos iš aikštės.

Tuo tarpu geležinkelių pareigūnai paskelbė sustabdę visus traukinių reisus į sostinę ir iš jos, kad protestuotojai neišvyktų iš Kairo ir nepersigrupuotų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: