kaunas.lt archyvo nuotr.

Kaip atrodys pagrindinė Kauno miesto kalėdinė eglė? Kaip bus papuoštos centrinės miesto gatvės? Kokie šventiniai renginiai ir koncertai laukia kauniečių? Atsakymai į šiuos ir klausimus paaiškėjo pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje.

„Džiugu, kad Kalėdų dvasia jau po truputi skleidžiasi Kauno mieste. Šventiniam laikotarpiui pradėjome ruoštis dar pavasarį – anksčiau nei įprastai – kad kauniečiams ir miesto svečiams galėtume sukurti jaukią ir gražią šventinę atmosferą“, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.
Debesų eglė

Pagrindiniu šventiniu akcentu tradiciškai taps Rotušės aikštėje iškilsianti Kalėdų eglė, kurią kuria menininkė Jolanta Šmidtienė.

„Kaip ir kiekvienais metais Kauno eglutė tampa pačia gražiausia Lietuvos egle ir būna vis kitokia. Tad kiekvienais metais vis sunkiau sugalvoti kažką naujo ir originalaus. Šių metų eglutės idėja buvo pristatyta dar pavasarį. Kalėdos dažniausiai mums asocijuojasi su stebuklais, todėl natūraliai žmogaus akys krypsta į dangų, o ten – debesys. Tai ir paskatino pasirinkti debesų motyvą“, – teigė J. Šmidtienė.

Pagrindinė priemonė, kurią menininkė J. Šmidtienė naudoja eglutės gamybai, yra plastikiniai puodeliai. Jie yra klijuojami į formas, dedamos lemputės ir taip formuojami debesys, iš kurių bus sudaryta kalėdinė eglė.

Transliuos tiesiogiai

Kalėdų eglės įžiebimo šventė vyks paskutinį šio mėnesio šeštadienį, lapkričio 29 d. 17.30 val. prasidėsianti šventę tiesiogiai transliuos LRT televizija. Kaip teigė Kauno kultūros centro „Tautos namai“ kultūros projektų vadovė Jolanta Lakštinienė, visa eglutės įžiebimo šventė bus susijusi su ta pačia debesų tematika. Pagrindinis personažas bus žibintininkas Norvydas. Šventė bus pilna muzikos ir šventinės nuotaikos, o jos metu pasirodys Edgaras Lubys, Liepa Mondeikaitė, Kauno burgundiškasis choras, KTU akademinis choras „Jaunystė“ (vad. Danguolė Beinarytė).

Be pagrindinės Kauno eglės Rotušės aikštėje, taip pat bus papuoštos Studentų skverelyje esančios eglės. Už šių eglučių papuošimą atsakingi Vytauto Didžiojo ir Kauno technologijos universitetų studentai. Taip pat eglutės bus puošiamos ir miesto seniūnijose bei prie Kauno pilies.

Pakvies kalėdinis miestelis

Miestiečius nuo gruodžio 6 d. iki Trijų karalių šventės džiugins kalėdinis miestelis, kuriame vyks kalėdinė prekyba ir veiks edukaciniai nameliai. Juose bus galima nemokamai išgirsti sekamų pasakų, pažiūrėti senosios animacijos ar susikurti savo šventinį papuošimą.

Kaunas šiemet taip pat stebins ir naujais kalėdiniais papuošimais. Šventiniu laikotarpiu miestą puoš iki 2 metrų aukščio siekiančios angelų figūros, šviečiantys fontanai, imituojantys krentančio vandens efektą.

Gruodžio 28 dieną vyks jubiliejinis 25-asis Kauno miesto labdaros vakaras, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos sunkiai sergančius vaikus auginančioms kauniečių šeimoms. Naujųjų metų sutikimas gruodžio 31 dieną Rotušės aikštėje, į kurią susirinkusiems kauniečiams garsiausių pasaulio atlikėjų dainas atliks Ramūnas Difartas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: