(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvoje katastrofiškai didelis širdies bei kraujagyslių ligomis sergančių žmonių skaičius ir šios ligos pakerta vis jaunesnius žmones. Vieni iš pagrindinių ir labiausiai paplitusių širdies kraujagyslių rizikos veiksnių – kraujospūdis ir pulsas. Todėl spalio 8 d. Kaune startuoja visuomeninė sveikatingumo iniciatyva „Nuramink pulsą“. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į reto pulso svarbą bei naudą žmogaus sveikatai ir visų šalies apskričių gyventojus pakviesti į nemokamus jogos seminarus.

„Lietuvos širdies ir kraujagyslių ligų statistika jau daug metų nėra džiuginanti. Įvairūs tyrimai ir apklausos rodo, kad lietuviai pagrįstai nuogąstauja dėl širdies ligų, bet dažniausiai apie jas sprendžia tik iš padidėjusio kraujospūdžio ir visiškai nepelnytai užmiršta pulsą. Mes norime atkreipti visuomenės dėmesį, kad, norint išvengti dažnai mirtinų širdies ligų, vienodai svarbu reguliuoti tiek kraujospūdį, tiek pulsą. Todėl visų apskričių gyventojus kviečiame į nemokamus jogos seminarus, kuriuose jie ne tik išgirs svarbiausus teorinius dalykus, bet ir išmoks praktiškai padėti savo širdžiai, nuraminti pulsą“, – teigia vienas iš akcijos organizatorių, Lietuvos širdies asociacijos prezidentas Pranas Šerpytis.

Pasak P. Šerpyčio, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į pulso svarbą sveikatai, jogos seminarai buvo pasirinkti neatsitiktinai. Mat kuo retesnis yra žmogaus pulsas, tuo mažiau nuvargsta ir ilgiau tarnauja jo širdis. O jogos pratimai, kuriuos galima atlikti kiekvieną dieną be ypatingų pastangų, padeda nuraminti pulsą ir išsaugoti sveikesnę širdį.

Didžiausią riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis turi žmonės nuo 45 metų ir turintys aukštą kraujospūdį, todėl ši visuomenės grupė seminaruose laukiama labiausiai. „Šiai rizikos grupei priklausantys žmonės tikrai neturėtų pamiršti, kad vien reguliuojant kraujospūdį širdis neišliks sveika. Nemažiau svarbu valdyti ir savo pulsą, todėl, kalbantis su savo šeimos gydytoju, būtinai reikėtų atkreipti dėmesį ir į šį širdies ligų rizikos veiksnį“, – sako P. Šerpytis.

Visuomeninė sveikatingumo iniciatyva „Nuramink pulsą“ prasideda Kaune spalio 8 d. Spalio 13 d. į nemokamą jogos seminarą kviečiami Utenos, spalio 15 d. – Panevėžio gyventojai. Planuojama, kad spalio ir lapkričio mėnesiais šie seminarai apkeliaus visus Lietuvos apskričių centrus.

„Paprastai įvairūs sveikatingumo renginiai vyksta didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tačiau širdies ir kraujagyslių ligos yra didžiulė problema visos šalies gyventojams. Todėl nusprendėme, kad „Nuramink pulsą“ turi apkeliauti visus apskričių centrus ir pasiekti kuo platesnį žmonių ratą“, – sako Saulius Šabūnas, farmacijos bendrovės „AstraZeneca Lietuva“ generalinis direktorius.

Visuomeninės sveikatingumo akcijos „Nuramink pulsą“ iniciatoriai yra Lietuvos širdies asociacija, Lietuvos jogos asociacija bei farmacijos bendrovė „AstraZeneca Lietuva“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: