Kauno e.bilieto sistema - pavyzdys kitiems miestams
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno miestas jau seniai yra įvardijamas kaip lyderis, diegiant e.bilieto sistemą. Pasisemti patirties ir žinių apie visus atliktus darbus dėl e.bilieto šiandien į Kauną atvyko gausi delegacija iš Šiaulių miesto savivaldybės.

Pabendrauti, sužinoti reikalingos informacijos į Kauno miesto savivaldybę atvyko Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas, jo pavaduotojai, 12 Šiaulių miesto tarybos narių, Šiaulių miesto viešojo transporto įmonių atstovai.

„Bendradarbiavimas tarp savivaldybių yra būtinas, todėl labai džiaugiamės, kad mus priėmėte. Dar prieš 5 metus Šiauliuose norėjom pereiti prie e.bilieto sistemos, deja, krizė mūsų planus pakoregavo. Kaunas yra lyderis tarp kitų miestų, kurie įsidiegę e.bilietą“, – gerų žodžių Kauno miestui negailėjo Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.

Kauno meras Rimantas Mikaitis įvardijo ir daugiau projektų, kuriuose būtų naudinga abiems miestams bendradarbiauti, pasikeisti turima informacija – tai ir logistikos centras, intermodalinis terminalas.

„Mūsų miestų ambicijos siekiant įgyvendinti šiuos projektus panašios, todėl tikrai galim vieni kitiems padėti“, – sakė Kauno vadovas R. Mikaitis.

Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas svečius supažindino, kokiais etapais Kaune buvo diegiama e.bilieto sistema, kiek kainavo visas projektas, kaip keitėsi e.bilieto skvarba, kokius privalumus pastebėjo gyventojus įdiegus naujoves, kokius dar darbus ketinama artimiausiu metu atlikti.

„Įdiegus e.bilieto sistemą mieste, gyventojai aiškiai įvardino, kad e.bilieto kortele patogu naudotis, paprastą ją įsigyti, atsiskaitymo sistema lengva, be to, tai finansiškai naudinga, nes kortele pigesnė nei buvo popierinis mėnesinis viešojo transporto bilietas“, – e.bilieto privalumus vardino Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Šiaulių miesto savivaldybės vadovybei paliko didelį įspūdį, kiek daug Kaunas yra padaręs, kaip smarkiai kiti miestai atsilieka nuo laikinosios sostinės.

Ne veltui Kauno miesto savivaldybė yra kviečiame į įvairias parodas ir seminarus ES šalyse, kuriuose yra pristatomos įdiegtos viešojo transporto e. bilieto ir keleivių informavimo sistemos. Kaunas yra pavyzdys kitiems miestams.

Delegacija iš Šiaulių taip pat šiandien ketina apžiūrėti Kauno „Žalgirio“ areną, apsilankyti Kauno oro uoste.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: