© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Sutramdžius didelį gaisrą Kuršių nerijoje, ugniagesiai gelbėtojai ir kariai šeštadienį toliau stebi, kad jis neatsinaujintų ir neplistų, toliau gesina lokalius gaisro židinius.

Ankstų šeštadienio rytą į orą pakilo Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis, kuris pila vandenį iš viršaus, vėliau prie jo prisijungė į pagalbą iš Latvijos atsiųstas sraigtasparnis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis BNS sakė, kad oro sąlygos gero, tikimąsi, kad dar šeštadienį iki vakaro gali pavykti lokalizuoti gaisrą.

“Pučia nestiprus vėjas. Naktį buvo aptikti trys nauji židiniai. Du nedideli, trečias naujame miško masyve. Jo gesinimui pasitelkti sraigtasparniai – Latvijos ir Lietuvos. Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis atlieka žvalgybą”, – BNS sakė R.Baniulis.

Pasak jo, šiuo metu įvykio vietoje yra 22 ugniagesių automobiliai – autocisternos, štabo automobilis, kita technika. Šeštadienį toliau gaisrą gesina per 100 žmonių – apie 70 ugniagesių, 50 karių, taip pat padės miškininkai.

Naujausiais duomenimis, ugnis palietė apie 120 hektarus miško.

Gaisras Kuršių nerijoje kilo apie vidurdienį penktadienį. Pirmiausia degti pradėjo miškas šalia dviračių tako. Neringos savivaldybėje paskelbta ekstremali padėtis.

Svarstoma, kad gaisrą galėjo sukelti numesta nuorūka.

Didelis gaisras Kuršių nerijoje buvo kilęs ir 2006 metų gegužę. Tąkart išdegė 235 hektarai Smiltynės miško. Jį gesino per 1460 žmonių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: