(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Viena didžiausių Lietuvoje pavojingų ir nepavojingų atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovė „Žalvaris”, reaguodama į nerimą keliančią žinią, kad ES pradėjo Lietuvai nuobaudos už netinkamą elektronikos atliekų surinkimą skyrimo procedūrą, nuo kovo 15 d. skelbia aplinkosauginę-ekologinę akciją „Saugokime gamtą kartu!”. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje ir Utenoje iš gyventojų, įmonių ir įstaigų bus nemokamai renkama sena buities technika, elektros įranga ir kita elektronika.

Akcija truks iki balandžio pabaigos ir bus vainikuota medelių sodinimu labiausiai nuo pernykščio škvalo nukentėjusiose Lietuvos miškų teritorijose.

„Šia akcija norime atkreipti visuomenės dėmesį į gresiančias sankcijas, apie kurias garsiai nekalbama, tačiau kurios palies kiekvieną Lietuvos gyventoją asmeniškai – per padidintus mokesčius už šiukšlių išvežimą”, – teigia UAB „Žalvaris” komercijos direktorius Sigitas Ašmonas.

Šiuo metu Lietuva, pagal ES direktyvų reikalavimus, privalo surinkti ir perdirbti daugiau kaip 40 proc. elektronikos atliekų nuo į Lietuvos vidaus rinką išleistos produkcijos svorio. Anot S. Ašmono, esama padėtis, švelniai tariant, skandalinga – Lietuva jau dabar nesugeba įvykdyti šių reikalavimų, tuo metu Europos Parlamentas siūlo įpareigoti ES nares, kad 2016 m. kiekvienoje šalyje būtų surenkama net 65 proc. susikaupusių elektros ir elektronikos atliekų, iš jų, 50-75 proc. (priklausomai nuo kategorijos) – perdirbama, o 5 proc. – panaudojama iš naujo.

„Rinkoje veikiame pakankamai seniai, kad galėtume daryti išvadas apie bendras tendencijas – nesant nuoseklaus visuomenės informavimo ir švietimo, ne tik pavieniai gyventojai, bet net ir įmonių ar įstaigų vadovai dažnai nežino, kur dėti nurašytus kompiuterius, buities techniką ir kitas elektronines atliekas”, – pastebi S.Ašmonas. – Todėl nenuostabu, kad tiek daug jų mėtosi kiemuose, pakelėse ar miškuose”. „Žalvario” atstovas pabrėžia, kad medelių sodinimas akcijai pasibaigus – bus, nors ir nedidelė, duoklė teršiamai gamtai. Už kiekvieną akcijos metu surinktą elektronikos atliekų toną „Žalvaris” įsipareigoja Lietuvoje pasodinti 10 jaunų medelių: „Atsižvelgdami į savo ankstesnių įvairių akcijų statistiką, tikimės, jog pasodinsime ne mažiau kaip 700 medelių”.

Akcijos metu gyventojai ir įmonės kviečiami registruotis nemokamu telefonu 8 800 00653 arba trumpuoju numeriu 118, ir sutartu laiku elektroninės atliekos bus išvežtos iš jų namų ar įstaigų. Informacija apie akciją skelbiama specialioje interneto svetainėje www.elektronikosakcija.lt ir žiniasklaidos priemonėse.
UAB „Žalvaris” yra viena didžiausių pavojingų atliekų surinkimo ir tvarkymo įmonių Lietuvoje, veikianti nuo 1965 m. Bendrovė renka, rūšiuoja, perdirba ir eksportuoja pavojingas atliekas, antrines žaliavas, elektros ir elektronikos įrangos atliekas, spalvotųjų ir juodųjų metalų bei jų lydinių laužą, teikia įmonėms kompleksinę aplinkosaugos dokumentų tvarkymo paslaugą, išduoda pažymas apie apmokestinamųjų gaminių, pakuočių atliekų tvarkymo užduočių įvykdymą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: