(c) V.Knyzelio/LFF.lt nuotr.

2011 metų Lietuvos futbolo rinktinių kalendorius po truputį pildosi kontrolinėmis rungtynėmis. Šalies nacionalinė rinktinė birželį ruošiasi žaisti draugiškas rungtynes Norvegijoje, o jaunimo rinktinė kovą planuoja susitikti su Latvija ir Baltarusija. Abi lietuvių komandos taip pat dar kartą rungtyniaus tarpusavyje.

Planuoja dvikovą su norvegais

Lietuvos nacionalinės rinktinės štabas šiuo metu baigia derinti detales dėl draugiškų tarptautinių rungtynių su Norvegijos komanda. Dvikova vyktų birželio 7 dieną Osle – praėjus keturioms dienoms po Lietuvos rinktinės UEFA EURO 2012 atrankos mačo Lichtenšteine.

„Malonu, jog tokia stipri rinktinė kaip Norvegija – kuri FIFA reitinge užima 11 vietą – kviečia mus žaisti draugiškas rungtynes. Tai atletišką futbolą žaidžianti ekipa, keli jos lyderiai rungtyniauja Anglijos čempionate. Tai mums bus kaip repeticija rudens atrankos varžybų išvykai į Škotiją“, – sakė LFF nacionalinės ir U-21 rinktinių skyriaus vadovas Robertas Tautkus.

Rugpjūčio mėnesiui Lietuvos rinktinė svarsto Liuksemburgo atstovų pasiūlymą. Su šios šalies rinktine mūsiškiai jau žaidė prieš dvejus metus svečiuose, todėl šį kartą rungtynės vyktų Lietuvoje.

Lenkų atstovas atvyks aptarti saugumo

Iki tol Lietuvos nacionalinės rinktinės futbolininkų laukia dar keli išbandymai. LFF jau skelbė, jog ruošiantis kovo pabaigoje akistatai su pasaulio čempione Ispanija lietuviai namuose priims Lenkijos rinktinę.

Pastarosios rungtynės Kaune bus žaidžiamos kovo 25 dieną, tačiau pasiruošimas susitikimui jau prasidėjo. Kitą savaitę į Lietuvą atvyksta Lenkijos futbolo federacijos generalinis direktorius Zdzislawas Kręcina. Svečias susitikime su LFF ir policijos atstovais ruošiasi aptarti organizacinius ir saugumo klausimus, kurie gali iškilti dėl į mūsų šalį planuojančių atvykti Lenkijos rinktinės sirgalių.

Po keturių dienų, kovo 29-ąją Lietuvos futbolininkai Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione žais prieš Ispanijos rinktinę. Įsigiję Lietuvos rinktinės abonementus galės ne tik pamatyti pasaulio čempionus, tačiau nemokamai stebėti ir draugiškas rungtynes su Lenkija.

Jaunimo rinktinė rungtyniaus su kaimynais

Po neseniai ištrauktų 2013 m. UEFA U-21 čempionato burtų kontrolines rungtynes planuoja ir Lietuvos jaunimo rinktinė.

Kovo 24 arba 25 dienomis lietuviai sutarė išbandyti jėgas su kaimyninės Latvijos komanda. Priklausomai nuo oro sąlygų rungtynės vyktų arba Marijampolėje, arba ant dirbtinės dangos Kaune, Nacionalinės futbolo akademijos stadione. Taip pat vyksta derybos ir su Baltarusijos futbolo federacija dėl draugiškų jaunimo rinktinių rungtynių kovo 28 arba 29 dieną.

Treniruočių pobūdžio rungtynes Lietuvos U-21 rinktinė planuoja sužaisti ir už poros savaičių su nacionaline B rinktine. Vasario 9-ąją abi komandos jau žaidė Vilniuje, o šį kartą kontrolines rungtynes numatoma surengti kovo 2 dieną Marijampolėje.

„Tai galimybė dar kartą išbandyti jėgas prieš prasidedant klubinio futbolo sezonui. Abejose komandose bus pasikeitimų, žais tik Lietuvoje rungtyniaujantys futbolininkai. Tikslai lieka tie patys – jaunimo rinktinė ruošis atrankos varžyboms, o nacionalinė rinktinė vėl galės patikrinti rezervą“ , – aiškino R.Tautkus.

Europos čempionato atrankos ciklą Lietuvos jaunieji futbolininkai pradės birželio 3 ir 7 dienomis dvikovomis su Maltos ir Slovėnijos futbolininkais.

LFF informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: