Kaunas.lt nuotr.
Šį trečiadienį į miesto centrą išriedėjo keturi patrulių valdomi riedžiai, kuriuos išnuomojo ir policijai perdavė Kauno miesto savivaldybė.

Iki lapkričio 1 d. ant riedžių stovintys policininkai patruliuos didžiausiais pėsčiųjų srautais pasižyminčiose miesto centro gatvėse: Laisvės alėjoje, Vilniaus gatvėje, Rotušės aikštėje, Santakos parke ir kt. Pastaruosius šešerius metus riedžiais besinaudojantys policininkai jau spėjo įvertinti šios transporto priemonės privalumus.

„Su riedžiais policininkai yra greitesni ir mobilesni. Pasilypėjus ant dviratės priemonės, pagerėja matomumas, be to, ji nekelia triukšmo”, – kalbėjo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Algirdas Kaminskas.

Didžiausias riedžių greitis siekia 20 km/val. Akumuliatoriumi varoma transporto priemonė vienu įkrovimu gali nuvažiuoti 38 km atstumą ir yra lengvai valdoma.

„Ši priemonė išties lengvai valdoma, manevringa ir pakankamai greita, kad pareigūnas galėtų operatyviai reaguoti į įvykį gatvėje”, – tvirtino riedį išbandęs miesto meras Andrius Kupčinskas.

Pasak pareigūnų, gatvėse, kuriose gausu pėsčiųjų, riedžiai tinka kur kas labiau nei dviračiai.

„Dviračiu važiuojantis pareigūnas, kaip visi dviratininkai, turi laikytis eismo taisyklių, važiuoti tik pažymėtais dviračių takais, o tai trukdo tinkamai prižiūrėti viešąją tvarką. Riedžiams dviračių taisyklės negalioja, todėl pareigūnai gali laisvai manevruoti”, – aiškino pareigūnai.

Patruliams perduotų riedžių nuomos išlaidas, siekiančias beveik 12 tūkst. Lt, padengs miesto savivaldybė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: