(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rugsėjo 7 d. 12 val. Vytauto Didžiojo Karo muziejuje įvyks Kauno rajono savivaldybės garbės ženklų perdavimas muziejui. 1-ojo, 2-ojo ir 3-ojo lygio Garbės ženklai sukurti ir pagaminti 2008 metais. Pirmieji Garbės ženklai įteikti 2009 m. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 15 d. Garbingiausias Kauno rajono savivaldybės apdovanojimas skiriamas žmonėms už labai reikšmingus nuopelnus profesinėje ir visuomeninėje veikloje, pilietiškus poelgius, tarptautinius ar respublikinius laimėjimus darbo, mokslo, kultūros, sporto ir kitose srityse, Kauno rajono garsinimą Lietuvoje ir užsienyje. Tarp apdovanotųjų yra profesorius Jurgis Brėdikis, pogrindinės spaustuvės „ab“ steigėjas Vytautas Andziulis, medžio skulptorius Adolfas Teresius ir kiti kraštui nusipelnę žmonės. Iki šiol Garbės ženklais apdovanoti 35 Kauno rajono gyventojai.

Perduodant Kauno rajono savivaldybės garbės ženklus dalyvaus Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, Tarybos sekretorius Alfonsas Norkus, muziejaus direktorius Gintautas Surgailis. Vytauto Didžiojo Karo muziejui bus perduota po vieną 1-ojo, 2-ojo ir 3-ojo laipsnio Garbės ženklą. Šis muziejus yra vienas seniausių Lietuvos valstybinių muziejų. Čia saugomi istorinę ir muziejinę vertę turintys eksponatai, kaupiami įvairūs Lietuvos Respublikos valstybiniai, žinybiniai bei visuomeninių organizacijų apdovanojimai, pasižymėjimo ar atminimo ženklai ir medaliai. Muziejuje eksponuojami Kauno rajono savivaldybės garbės ženklai bus prieinami visuomenei, tikimasi, kad paskatins gyventojus labiau domėtis savo krašto istorija, heraldika ir žmonėmis, kurie garsina Kauno rajoną.

Kauno rajono savivaldybės garbės ženklo autoriai – Aloyzas Jonušauskas ir Rimantė Pakalniškytė. Kabinamam, ant juostelės tvirtinamam, ženklui panaudotas Kauno rajono savivaldybės herbo motyvas. Su Garbės ženklu įteikiamas liudijimas, patvirtinantis apdovanojimą ir ženklelis, segamas į švarko atlapą. Garbės ženklu gali būti apdovanojami Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių piliečiai. Garbės ženklas gali būti skiriamas ir po mirties. Tuo atveju jis įteikiamas mirusiojo artimiesiems.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: