© Andriaus Lelkaičio nuotr.

Bet pradėsiu atsakymu į Vytauto Matulevyčiaus klausimą “Ar galima Klonio gatvės rėmėjus vadinti etno nacistais?

Atsakymas – taip. Žinau, kad taip sakydamas užgaunu daugybės daug maž mąstančių ir gal net geranoriškai nusiteikusių žmonių jausmus. Tų, kurie kažkaip iškreiptai bando pasisavinti moralinio pasipiktinimo privilegiją. Kam jiems šito reikia? Ko jiems trūksta ir kodėl jie pasirinko būtent teisėjos – aferistės, vaiko prievartautojos, siekiančios  paversti įtariamo žudynėmis brolį angelu,  naratyvą?  Pateiksiu savo argumentus ir atsakysiu į paties klausimus kiek vėliau.

Nevyniosiu žodžių į vatą.  Vytautai, kaip įvardinti minią,  kuri  kas trys minutes rėkia ‘Tauta, tauta, tauta’, žygiuoja  (laisvai, be leidimo) savo valstybės gatvėmis skanduodami  “Lietuva, buk laisva!”, “Pedofilai – lauk! (pedofilai – visi, kurie nepritaria jiems arba nežygiuoja su jais), šaukia ant žmonių, kad jie yra stribvaikiai, jėga bandantys užtildyti žygiuojantį orkestrą ar besidžiaugiančius šiluma žmones,  prievarta, grasinimais  brukančius  peticiją, kurią žmonės  iš baimės pasirašo? Garbinantys Linčo teismą? Kaip įvardinti žmones, pastoviai skleidžiančius bukiausius gandus ir vėliau patys jais tikinčius? Kaip įvardinti paskleistus gandus, neva žydai iš Izraelio atsiuntė Mosado psichologų desantą trinsiantį vaiko atmintį? Čia riba peržengta. Vėl žydai kalti? Todėl mano užsienio kolega ir sako,  kad visa retorika, simbolika yra profašistinė, etno nacistinė.  Su kolega sutinku.

Atsakysiu į klausimus „Ar gali Švedijoje būti…“.  To, kas įvyko Lietuvoje, – negali.

Visų pirma, žmonės piktinasi, kad byla taip ilgai tęsiasi. Deja, ta pati problema yra visose ES valstybėse, tame tarpe Švedijoje. Bet šiuo atveju, kalta ne tik prokuratūra ir ekonominė šalies padėtis, bet ir N. Venckienė. Ar žinai, kad ji yra padavusi apie 400 skundų prokuratūrai? Laiko rėmuose, ar supranti, ką tai reiškia? O gi tai, kad kiekvieną skundą prokurorui apsvarstyti užima apie penkias dienas, po to skundą tikrina vyresnysis prokuroras, tai dar savaitė, po to – teismas, o tai dar mėnuo ir taip be galo. 400 skundų … Nenori paklausti N. Venckienės, kam jai truks plyš reikalinga  stabdyti prokurorų ir teismų darbą?

Švedijoje niekuomet du policininkai neišduotų pažymos apie galimai įvykdytą nusikaltimą, net nenuvykę į galimo nusikaltimo vietą. Dabar tie du Lietuvos policininkai tokią pažymą Kedžiui davė. Todėl ir  yra teisiami. Alio? Jokios kritikos neišgirdau ir niekas neišgirdo „tautos“ pasipiktinimo šia akivaizdžia policininkų korupcija.  Net nemirktelima, kad šios pažymos dėka, vaikas atimtas iš motinos.

Ar gali Švedijoje tėvas savo filmuke viešai traumuoti vaiką ir tą filmuką paviešinti? Tai prieš daugiau nei mėnesį, švedų tėvas paskleidė (skyrybų byla) savo dukrelės ir policijos pokalbio išklotinę. Rezultatas – teismas atėmė vaiką iš tėvo ir tėvą nubaudė didžiule bauda. Lietuvoje, matyt,  galima visą vaiko pokalbį su psichologu „globėjai“ paviešinti ir – nieko.

Ar vaikai Švedijoje nemeluoja? Pasitaiko. Meluoja arba – fantazuoja, arba jiems įkalama į galvą taip pat, kaip ir Lietuvoje. Ypač – skyrybų bylose. Štai Švedijoje prieš keliolika  metų net aštuoni vyrai atsėdėjo kalėjime už „pedofiliją“. Po penkių metų, skirtingo amžiaus vaikams užaugus, jie prisipažino melavę, prisipažino, kad buvo indoktrinuojami. Visus vyrus paleido. Jeigu neapsirnku, Norvegijoje, prieš dvidešimt metų pvz. visas kaimas, kaip viduramžiuose, apkaltino vieną žmogų pedofilija.  Pasirodo – melas ir masinė psichozė. Tai yra tai, kas dabar vyksta Lietuvoje. 

Švedijoje, kaip ir Lietuvoje, pedofilai sėdi kalėjimuose. Lietuvoje tokių yra ar tik ne aštuoniolika. Visai nesenai sugauti dar trys ir tiriama 140 bylų, kuriuose manoma, kad vaikai buvo seksualiai išnaudojami. Sakai, kad Lietuvoje prokuratūra nieko neveikia? Veikia. Bet Kedžio atveju – nesuveikė. Blogai, labai blogai. Bet ar tai akstinas pradėti kovą prieš valstybę, įvardijus visus teismus pedofilų klanais, tame tarpe visus kitaip manančius? Koks tikslas? Paklausk savo brolio, jis pasakys. Arba Stomos, arba…. visų norinčių bet kokiais – net ir amoraliausiais būdais – patekti į Seimą.

Švedijoje neįsivaizduojama, kad teisėjas, vis dar būdamas teisėju, nevykdytų teismo sprendimų. Vadintų savo kolegas piz…mis, pedofilais ir dar baisesniais zekiškais – rusiškais  keiksmažodžiais, kuriuos puikiai išmoko vartoti ir L. Stankūnaitės dukrelė.

Švedijoje, po pirmo TV paviešinto filmuko, kuriame vaiko senelė visiems girdint prievartauja vaiką sakyti, kad ji nenori eiti pas motiną „sakyk, sakyk, kad nenori eiti“…  Švedijoje tą pačią dieną globėja netektų teisių į vaiko globą. O  matyti vaizdai sukeltų visos Švedijos Karalystės visuomenės pasipiktinimą. Čia, pas mus, pasipiktinimą sukelia reikalavimas vykdyti teismo sprendimą, o ne akivaizdus psichologinis smurtas prieš vaiką. Kodėl? Atsakęs į klausimą, gal suprasi, kodėl Lietuvoje tiek daug žiaurių vaikų.

Švedijoje, kaip ir bet kurioje demokratinėje valstybėje, neradus nusikaltimo požymių, žmogus paleidžiamas. Ir visai nesvarbu, kad, pvz. du areštuoti už galimą plėšimą ,-  vieną paleidžia neradus nusikaltimo sudėties, o kitas laukia teismo.  Ar nori, Vytautai, gyventi visuomenėje, kur nekaltas žmogus sėdi kartu su galimai kaltu belaukiant vienokio ar kitokio teismo sprendimo to žmogaus atžvilgiu?

Švedijoje, Vytautai, mirusieji neteisiami. Tai ko tamsta reikalauji? Argumentas „kol neišsiaiškins…“ . Tai patinė situacija, Vytautai. Nes teismas niekada Ūso nenuteis. Šis teismas skirtas reabilitacijai, ne kam kitam.  Kitaip tariant ši istorija tapo aukso aruodu smulkiems politiniams aferistams.

Ir siūlau baigti spekuliuoti Vilniaus apygardos 2009 teismo  nutartimi. Taip, Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs pateiktus duomenis, priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį, kurioje teigiama, kad pedofilijos byloje įtarimai L.Stankūnaitei nepareikšti nepagrįstai, ir nurodė Vilniaus apygardos prokuratūrai šį klausimą išspręsti. Na, prokurorai ir vėl nerado įkalčių, leidžiančių pareikšti jai įtarimus.  Tai reikalauji tuos įkalčius… sukurti? Tai yra elgtis taip, kaip reikalauja N. Venckienė? Ji juk puikiai žino, kad teismas NEGALI, NETURI TEISĖS nurodinėti prokurorui kokias nutartis prokuroras turi priimti. Tai būtų visiškas teisinis absurdas su žiauriausiom pasekmėms piliečio saugumui. Taip buvo sovietų laikais. Taip yra diktatūrose. Ar ilgiesi tų laikų? 

Skaityti reikia.  Pasiklausk ekspertų. Nors, paties globotiniams ekspertai mažiausiai reikalingi. Jie patys yra “ekspertai” ir patys “viską ” žino. Beje, tokiu atveju reikėtų  teisti ir žudynėmis įtariamą Kedį, nes yra pakankamai įrodymų jam nuteisti.

Šis klausimas, šiaip, kaip tėvas tėvui. Juk tėvo diena ne už kalnų: ar pats statytum  savo nuosavą vaiką prieš laužiamas duris, kad jos ant to vaiko galimai užkristų? Ar statytum prieš langą, kuris bus daužomas? Pasižiūrėk filmuką, jeigu dar nematei.  O po to dievagotis, kad tą vaiką myli ir už jo šviesų gyvenimą kovoji?  Ar mokai savo vaiką šlykščiausių  keiksmažodžių?  Ar mokai savo vaiką nekęsti, šmeižti, išvadinti žodžiais, kurių nevartosiu savo tikrąją motiną? Net jeigu ji tokia ir būtų? Bet ji tokia nėra.

Ir vaikas su ja – laimingas. Ar pasižiūrėjęs įrašus, pasakysi, kad ji pripumpuota vaistų? Bent nesakyk šito, nes bus gaila laiko šiam pokalbiui su pačiu.  Beje, kai kalbėsies su Janutiene, tegul ji liepia onkologei pakoreguoti pastarosios „prisiminimus“. Kai Violeta Narušienė neva buvo “apsilankiusi” pas onkologę kartu  su Ūsu, pastaroji jau buvo beveik metus kaip nužudyta….

Kreipiesi į mane, kaip buvusį disidentą… Dėkui už pagarbą. Atsakysiu, kad tik keli  Klonio gatvės rėmėjai sovietų laikais už laisvę kovojo. Bet kad pastoviai N. Venckienę saugantys keliolika rėmėjų  yra recidyvistai, tai faktas. Kam  N. Venckienei reikalinga recidyvistų pagalba?

Kaip atsitiko, kad aferistės, (kitaip įvardinti negaliu),  400- šimtais būdų bandančios stabdyti bylą naratyvas  pavirto demagoginiais šūkiais už teisingumą? Ar tikrai Lietuvos valstybė kovoja prieš savo piliečius jėga gelbėdama  vaiką  iš tos žiaurios vaikui aplinkos?  Staugiama dėl “jėgos naudojimo” prieš vaiką.  Nonsensas. Paprasčiausiai, neturima jokių protingų argumentų. Išskyrus vieną neišsakytą: sunaikinus  demokratijos daigus  mūsų visuomenėje, leisti stomoms ir kuoliams atsistoti prie valdžios vairo. Tada ir tu pats, Vytautai,  vieną dieną būsi užčiauptas. 

Pagaliau,  po dviejų ilgų metų nuolaidžiavimo, valstybė pasielgė taip, kaip turėjo pasielgti iš pat pradžių: jokių nuolaidų. Visi mes lygūs prieš įstatymą, tame tarpe visi iki vieno politikai. Gal kam ir labai norisi sugrįžti į privilegijų visuomenę, kurioje vieni lygesni už kitus. Dabar tokie, apsimetę demokratijos šalininkais, veržiasi lauk iš kanalizacijų siekdami apversti sąvokas aukštyn kojomis savo parazitiniams interesams patenkinti. Visuomet, deja, atsiranda žmonių jais tikinčiais. Už tokią Lietuvą aš nekovojau, Vytautai. Puikiai žinau, kaip atrodo Švedijos visuomenė, pažįstu jos vertybes. Tai, kas vyksta Lietuvoje, Švedijoje būtų neįmanoma. Ten demokratijos kultūra veikia apie 400 metų.  Turiu su kuo palyginti. Todėl  darau, ir padarysiu viską, kad  Lietuva netaptų etno nacistų įkaitu.

Originalus įrašas tinklaraštyje Vinokuras.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: