wikia.com archyvo nuotr.

Viena Norvegijos leidykla pirmadienį išspausdino Anderso Behringo Breiviko (Anderso Bėringo Breiviko) elektroninių laiškų rinkinį, kuris parodo, kaip ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistas ruošėsi 77 žmonių gyvybes nusinešusiems 2011 metų liepos mėnesio išpuoliams.

Pasak knygos autoriaus, Kjetilo Stormarko (Chetilo Stormarko), laiškai patvirtina praėjusį mėnesį Oslo teismo paskelbtą nutartį, jog išpuolius B.Breivikas įvykdė būdamas sveiko proto.

Žurnalistas K.Stormakas, kuris yra anksčiau išleidęs kitą knygą apie visą Norvegiją sukrėtusius įvykius, peržiūrėjo keturias 33-jų metų nusikaltėlio paskyras ir perskaitė daugiau nei 7 tūkst. ten buvusių elektroninių laiškų, kuriuos šis parašė prieš žiauriąsias žudynes.

“Laiškai neleidžia susidaryti viso (Breiviko) paveikslo, bet rodo, koks kantrus ir jautrus jis atrodo tam tikrose situacijose”, – sakė K.Stormarkas žurnalistams.

Šios atsiskleidusios A.B.Breiviko savybės rodo, kad jis yra psichiškai sveikas, sakė knygos sudarytojas. Oslo teismas “priėmė teisingą sprendimą”, nutardamas, kad jis yra sveiko proto, ir uždarydamas jį į kalėjimą, o ne psichiatrinę ligoninę”, sakė K.Stormarkas.

Už sprogdinimą prie vyriausybės pastato sostinėje ir žudynes Utiojos saloje Oslo teismas rugpjūčio 24 dieną skyrė A.B.Breivikui maksimalią Norvegijoje bausmę ir nuteisė jį kalėti 21 metus, su galimybe šį terminą pratęsti, jeigu bus pripažinta, kad nuteistasis vis dar gali kelti grėsmę visuomenei.

Knyga, pavadinimu “Asmeniniai masinio žudiko laiškai” (The Private Emails of a Mass Killer), remiasi A.B.Breiviko korespondencija, kurią autorius gavo iš programišių, po išpuolių įsilaužusių į A.B.Breiviko paskyras, ir iš karto perdavė policijai.

Iš susirašinėjimo matyti, kaip A.B.Breivikas rinko pinigus ir iš kur gavo savo išpuoliams reikiamą įrangą.

Pasak K.Stormarko, A.B.Breiviką galima buvo susekti ir anksčiau, dar prieš žudynes, jeigu tik Norvegijos saugumo tarnyba PST turėtų kompiuterinę sistemą, kuri leistų tarpusavyje susieti įtarimą keliančius internetu įsigytus pirkinius, tokius kaip policijos švyturėlis arba atskiros policininko uniformos dalys.

Knygoje taip pat esama palaikymo ir pasipiktinimo laiškų, kurie buvo atsiųsti A.B.Breivikui elektroniniu paštu iš karto po žudynių.

A.B.Breiviko advokatai protestavo prieš šios knygos išleidimą, kuri, anot jų, yra jų kliento teisės į privatumą pažeidimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: