Kaunas.lt archyvo nuotr.

Prieš pusmetį viename iš Baltų pr. 27 numeriu pažymėto namo bute kilo gaisras, kurio metu buvo sugadintas ne tik asmeninis toje laiptinėje gyvenančių žmonių turtas, bet ir pažeistos namo bendrosios konstrukcijos bei inžinerinės sistemos. Laiptinė ir namo fasadas jau suremontuotas, o savivaldybė padengs pusę atliktų darbų išlaidų.

Iškart po gaisro daugiabutį administruojanti bendrovė „Namų priežiūros centras” atliko avarinius ir būtiniausius remonto darbus, įstiklino laiptinės langus, pakeitė šilto ir šalto vandens vamzdynus, elektros skydelius trijuose aukštuose, sutvarkė bendro naudojimo šildymo stovus, nuotekų ir lietaus vamzdynus. Vėliau darbininkai nuvalė ir nudažė aprūkusias laiptinės sienas bei lubas, hermetizavo tarpblokines siūles, sutvarkė keleivinį liftą. Atliktų darbų vertė siekia daugiau nei 51 tūkst. Lt.

Gegužės mėnesį Kauno miesto tarybos kolegijoje svarstant galimybę iš Administracijos direktoriaus rezervo fondo skirti lėšų remontui, buvo pritarta tokiam namo administratoriaus prašymui. Tuo pačiu buvo priimtas sprendimas palaukti, kol remontą atlikusi bendrovė pateiks galutinę darbų sąmatą.

Šį antradienį posėdžiavusi Kauno miesto tarybos kolegija svarstė pateiktą galutinę sąmatą ir ieškojo kompromisinio varianto.

„Savivaldybė jau išmokėjo devynių nuo gaisro nukentėjusių butų savininkams vienkartines pašalpas, kurių bendra suma siekė 18 tūkst. Lt. Tad bendro naudojimo patalpų remontui skirtas lėšas per pusę galėtų pasidalinti namą administruojanti bendrovė ir savivaldybė”, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Kolegijos posėdžio metu buvo nutarta, jog savivaldybė kartu su „Namų priežiūros centru” pateiks civilinį ieškinį dėl lėšų, panaudotų gaisro padariniams likviduoti, išieškojimo iš nelaimės kaltininkų.

Rūta Vaitkevičiūtė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: