(c) KaunoŽinios.lt archyvo nuotr.

Spalio 7 dieną, viso pasaulio profesinės sąjungos ir kitos pilietinės organizacijos, mini oraus darbo dieną.

Trys Lietuvos jaunimo organizacijos: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos asociacija „LPSK jaunimas“, Nacionalinė jaunimo profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacijos jaunimo organizacija, šią dieną rengia pilietinę akciją. Ji vyks spalio 7 dieną, Kaune, nuo 16 iki 19 valandos.

Akcija pradedama 16 valandą. Troleibusų stotelėje „Geležinkelio stotis“ (M.K.Čiurlionio g. (kryptis link VI forto)).

Išnuomotu, plakatais papuoštu troleibusu, jaunimas važinės po Kauno miestą, kiekvienoje stotelėje pasakos žmonėms apie tai, kas yra orus darbas, primins teises, kurias darbuotojams privalu žinoti, būtinybę jungtis į organizacijas, dalins informacinę medžiagą.

Taip vienu metu, visame pasaulyje nuskambės svarbi žinia – visi turi teisę dirbti oriai. Pasak vienos iš organizatorių pasauliniu mastu – Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC), – oraus darbo problema – aktuali visame pasaulyje.

Kalbant apie orų darbą, mintyje turima labai daug: migracija; diskriminacija; priverstinis darbas; lygiava; prekyba žmonėmis; vaikų darbas. Kitos kertinės darbo normos – teisė derėtis, laisvė jungtis į organizacijas; teisė reikšti nuomonę; įstatymai ir sutartys; neformali ekonomika; klimato kaitos problemos; sveikata ir saugumas; socialinė apsauga; skurdas ir maisto prekių stoka; socialinis dialogas ir taip toliau.

Be Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos, pasaulinę akciją rengia ir didžiausias pasaulyje pilietinis kovos su skurdu judėjimas GCAP.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: