Pavojingiausiose pervažose - prevencinė akcija
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Birželio 9-11 dienomis AB „Lietuvos geležinkeliai“ kartu su Lietuvos kelių policija vykdys prevencinę akciją geležinkelio pervažose, kurios metu vairuotojai ir pėstieji bus informuojami apie avaringumo situaciją Lietuvos geležinkelio pervažose, skatinami laikytis Kelių eismo taisyklių nuostatų, kertant geležinkelio pervažas, bei įspėti apie gresiančius pavojus, nesilaikant saugaus elgesio reikalavimų.

Kiekviename Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Klaipėdos regione akcijai parinktos didžiausią rizikos laipsnį turinčios pervažos, kuriose per paskutinius kelis metus buvo žmonių aukų ar vairuotojai dažnai elgiasi neatsakingai.

Geležinkelio pervažos vis dar lieka pavojinga vieta, kur sužalojami ar žūva žmonės. Dauguma eismo įvykių pervažose įvyksta dėl to, kad nepaisoma kelio ženklų, šviesoforo ar pervažos budėtojo signalo. Autotransporto priemonių vairuotojai ir pėstieji dažnai pamiršta svarbiausią saugaus eismo pervažose taisyklę – traukinys turi pirmumo teisę kitų transporto priemonių ir pėsčiųjų atžvilgiu.

Europos pervažų forumo (ELCF), vienijančio Europos kelių ir geležinkelių transporto saugos ekspertus, įsteigta darbo grupė, norėdama atkreipti visuomenės dėmesį į pavojus, slypinčius geležinkelio pervažose, pasiūlė minėti Tarptautinę saugaus elgesio pervažose dieną. Šiais metais birželio 9-oji diena buvo paskelbta Tarptautine saugaus elgesio pervažose diena. Ji minima daugiau kaip 40 pasaulio šalių. Šios akcijos, kurią remia Europos Komisija, pagrindinis šūkis – „Elkis saugiai geležinkelio pervažose!“

Kiekvienais metais Europos Sąjungos šalyse dėl eismo įvykių geležinkelio pervažose miršta keli šimtai žmonių. Lietuvoje praėjusiais metais geležinkelio pervažose žuvo 5 žmonės. Ypač nesėkmingas Lietuvoje buvo šių metų gegužės mėnesis, kai pervažose žuvo 3 žmonės. Iš viso nuo metų pradžios Lietuvos geležinkelio pervažose jau žuvo 4 žmonės.

Labai svarbu efektyviomis priemonėmis sumažinti eismo įvykių geležinkelio pervažose skaičių. Pagrindinė priemonė šiam tikslui pasiekti yra gyventojų švietimas ir informavimas, nes, Europos Komisijos duomenimis, dėl vairuotojų ir pėsčiųjų kaltės įvyksta dauguma visų eismo įvykių geležinkelio pervažose.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ ragina visus autotransporto priemonių vairuotojus ir pėsčiuosius būti dėmesingus ir laikytis saugaus elgesio reikalavimų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: