Dainuojamoji poezija Raudondvario pilies parke
(c) Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Šiltą savaitgalio popietę į Raudondvario pilies parką rinkosi dainuojamosios poezijos gerbėjai. Čia vyko V-asis bardų festivalis „Ant žemės krašto“.

Penktus metus jam diriguoja festivalio siela – Algirdas Svidinskas ir muzikinių projektų grupės „Vitražai“ nariai – Linas Zizas, Giedrius Paškevičius ir Rolandas Žekonis. Neatsitiktinai šis susibūrimas šį kartą pavadintas draugų festivaliu. Jame susitiko žmonės, kuriuos sieja ne vien muzika, bet ir sena draugystė.

Festivalį pradėjo jaunieji atlikėjai. Nuoširdžiai skambanti daina, paukščių čiulbėjimas, šimtamečių ąžuolų žaluma susiliejo į vieną harmoningą visumą. Po šiek tiek nedrąsių jaunųjų dainininkų pasirodymų, mažojoje scenoje uždainavo vis labiau dainuojamosios poezijos žanre įsitvirtinantys kūrėjai: Ignė Markevičiūtė, Gintarė Ružinskaitė, Tadas Miliauskas.

Pradžiugino ir jų jaunieji draugai Rokas Ramutis ir Akvilė Gustaitė. Malonu buvo klausytis brandžios dar visai jauno atlikėjo Juozapo Liaugaudo kūrybos.

Šiltai publika sutiko senokai matytus raudondvariečius brolį ir seserį Mantą ir Agnę Petraičius bei jų draugą iš Kulautuvos – Dominyką Veličką. Nors jie ir patikino, kad grįžo prie dainuojamosios poezijos, bet jų kūryboje vis dar buvo galima išgirsti roko skambesio.

Po jaunųjų atlikėjų pasirodymo, į sceną kopė tikri šio žanro profesionalai. Ypač šiltai žiūrovai sutiko Vaidą Mineikį – Vėją iš Vilniaus ir Kastytį Petrylą iš Raseinių. Šie dainininkai nepraleido nė vieno festivalio „Ant žemės krašto“. Jų atliekamas dainas publika dainavo kartu.

Originaliomis dainomis pradžiugino Romas Naidzinavičius. Šakiečio Gintaro Rudzevičiaus dainos priminė romansus, o Arūnas Danielius visus pralinksmino meistriškai imituodamas vištos kudakavimą. Tomas Pupinis, Laima Žilytė, Arūnas Čialka ir Ovidijus Jucys atliko nuoširdžias, sielai artimas dainas.

Paskutiniai pasirodė festivalio šeimininkai. Algirdas Svidinskas nepraleido progos į publiką prabilti aukštaitiškai. Darniai skambėjo ir muzikinių projektų grupės „Vitražai“ kūriniai. Paskutinę, jau tradicine tapusia pabaigos daina, Vytauto Kernagio „Rytą vakarą…“ dainavo visi festivalio dalyviai ir žiūrovai. Algirdas Svidinskas pakvietė jau į šeštąjį festivalį, kuris bus ne tik draugų, bet ir kartų. Susitikimas ant žemės krašto vyks kitais metais, tuo pačiu laiku.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: