© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Seimui antradienį planuojama pateikti nutarimo projektą, kuriuo prezidentei Daliai Grybauskaitei būtų siūloma atleisti iš pareigų generalinį prokurorą Darių Valį.

Sprendimas dėl siūlymo prezidentui atleisti valstybės institucijų vadovus iš einamų pareigų priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.

Toks nutarimo projektas teikiamas anksčiau Seime nepritarus D.Valio pristatytai prokuratūros metinės veiklos ataskaitai. Spalio pradžioje nepritaręs prokuratūros ataskaitai Seimas pavedė Teisės ir teisėtvarkos komitetui parengti nutarimo projektą su siūlymu dėl generalinio prokuroro atleidimo.

Seimo statutas numato, kad nepritaręs ataskaitai valstybės institucijos vadovo, kurio paskyrimui reikalingas Seimo pritarimas, parlamentas gali pavesti šią ataskaitą svarsčiusiam komitetui pateikti Seimo nutarimo dėl siūlymo prezidentui atleisti šį valstybės institucijos vadovą iš einamų pareigų projektą.

Konservatoriai renka parašus dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl tokios Seimo statuto nuostatos konstitucingumo. Konservatoriai tvirtinta, kad remiantis minėtomis Seimo statuto nuostatomis “siekiama atleisti generalinį prokurorą ir politizuoti prokuratūros veiklą”.

Pagal Konstituciją, generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: