S. Starkutės asmeninio archyvo nuotr.

Lietuviškų komedijų mylėtojams – gera žinia. Metų pabaigoje, gruodžio 30 d., šalies kino teatrus pasieks kultinių komedijų „Tarp mūsų, berniukų…“ ir „Klasės susitikimas: berniukai sugrįžta“ režisieriaus Kęstučio Gudavičiaus naujausias filmas „ReEmigrantai“. Jame netrūks nei tikros vyriškos draugystės, nei romantikos, o viską vainikuos, atrodytų, nesibaigiančios absurdiškos situacijos.

„ReEmigrantai“ pasakoja apie tris draugus – Arminą, Karosą ir Dariušą. Kai šalyje įsisiautėjus „Brexitui“ juos išmeta iš vištų fabriko Anglijoje, jaunuoliai nusprendžia grįžti trumpų atostogų į gimtąją Lietuvą.

Gerai pasilinksminę ir išsinuomavę Teslą jie išvažiuoja aplankyti Dariušo mamos. Tačiau išsikrovus automobiliui ir draugams strigus mažo miestelio rajono laukuose, vietiniai valdininkai juos sumaišo su Tesla investuotojais, apie kurių Lietuvoje planuojamą pastatyti giga fabriką jau seniai sklandė gandas. Valdininkai stengiasi atvykusiems investuotojams įsiteikti pagal visas politines „tradicijas“. Nuo čia ir prasideda nuotykiai! Iš pradžių nesusigaudę kas vyksta, herojai greitai įsijaučia į vaidmenį ir pradeda mėgautis visais susiklosčiusios situacijos privalumais. Kol viskas nepasisuka kita linkme…

Filme vaidina žiūrovų jau pasiilgtas aktorių tandemas – Audrius Bružas, Kirilas Glušajevas, Valentinas Krulikovskis. Taip pat Gelminė Glemžaitė, Arvydas Dapšys ir Andrius Žiurauskas.

Epizodinį vaidmenį čia sukūrė ir buvęs modelis, drabužių prekės ženklo „SbyS“ įkūrėja Simona Starkutė. Tai antras S. Starkutės vaidmuo K. Gudavičiaus režisuotame filme. Šį kartą ji sukūrė viešbučio administratorės vaidmenį.

S. Starkutės asmeninio archyvo nuotr.

Simona, „ReEmigrantuose“ jūsų suvaidintas epizodinis vaidmuo jau antras kine. Ar kada svajojote būti aktore? Ar pasvajojate apie aktorės karjerą dabar?

Negaliu pavadinti, jog svajojau tapti aktore, bet galiu pasakyti, jog mano ankstesnis modelio darbas turėjo nemažai panašumų su aktorės profesija, nes reklamų ar video klipų filmavimų vykdavo išties nemažai. Tad visa tai man nėra naujiena, filmavimo aikštelėje jaučiuosi puikiai ir tikrai galėčiau lengvai priprasti prie šios profesijos. Beje, didesni vaidmenys taip pat yra siekiamybė, bet jeigu taip nenutiks, nosies nenukabinsiu ir jeigu tik bus galimybė, mėgausiuosi kiekvienu, kad ir mažesniu vaidmeniu.

Koks tai jausmas filmuotis kine?

Filmuotis yra įdomu, nes turi persikūnyti į personažą, kuris dažniausiai būna visiška priešingybė tau. Lietuviškame kine filmuotis man buvo paprasta, nes turėjau tik epizodinius vaidmenis, tačiau pamenu, kai vienai Vokietijos įmonei, kuri prekiauja medumi, filmavausi reklamoje ir turėjau vaidinti 5 skirtingo charakterio bites, kurias sudėjo į vieną kadrą. Tad rezultatas buvo išties puikus.

Ar mėgstate kiną? Kokius filmus dažniausiai renkatės?

Kinas yra vienas iš mano hobių, einantis iškart po knygų skaitymo! Draugai juokiasi, jog su manim neįdomu žiūrėti filmus, nes aš juos visus mačiusi. O kas liečia lietuvišką kiną, aš labai džiaugiuosi, jog mes, palyginus, kad esame maža tauta, turime tiek daug talentingų žmonių, kurie sukuria tikrai nuostabių filmų! Šiuo metu mano favoritas yra režisieriaus Emilio Vėlyvio „Piktųjų karta“. Taip pat Kęstučio Gudavičiaus „Klasės susitikimas: berniukai sugrįžta”. Tačiau nenuvertinu ir žaviuosi daugeliu lietuvių kurtų darbų, tame tarpe ir serialais.

Jei galėtumėte rinktis, kokį vaidmenį norėtumėte suvaidinti kine? Ir kokio žanro filme?

Tiesą pasakius apie pasirinkimus niekada  net ir negalvojau. Aš tiesiog džiaugiuosi, jog kūrėjai mane pastebėjo ir pasiūlė vaidmenį. O kaip bus su planais, svajonėmis ir lūkesčiais – pamatysime ateityje.

Komedija „ReEmigrantai“ kinuose nuo gruodžio 30 d:

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: