© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad statybų priežiūra Lietuvoje nebus liberalizuojama, mažinant prievoles statybininkams, – ji kaip tik bus stiprinama. Pasak aplinkos ministro Valentino Mazuronio, neaišku, ar dabartinė priežiūros sistema veikia gerai.

Ministras pirmininkas antradienį po susitikimo su statybų asociacijų atstovais žurnalistams sakė, kad liberalizavimas vyks nebent mažinant biurokratiją.

“Čia buvo iškilusi baimė, kad bus liberalizuojama, bet galiu patvirtinti, kad liberalizacija yra nebent kaip biurokratijos mažinimas bus. (…) Bet jeigu kalbėti apie statybos darbų priežiūrą, šis procesas bus stiprinamas”, – antradienį žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Pasak jo, svarstoma, kaip kontroliuoti bendroves, kurios, nekokybiškai atlikusios darbus, paskelbia bankrotą.

“Kiekviena institucija, kuri atlieka projektavimą, ekspertizę, ir taip pat užsakovas visuose procesuose turi turėti aiškiai apibrėžtą atsakomybę. Netgi buvo paliestas klausimas įmonių, kuriuos turi tikslus užsiregistruoti, atlikti nekokybiškus darbus ir po to pasiskelbia, kad subankrutavo – tiesiog galbūt įvesti tam tikrą draudiminę sistemą”, – sakė premjeras.

Anot A.Butkevičiaus, Lietuvoje didelių problemų dėl statybų saugumo nėra.

“Galiu pasakyti, kad dėl saugumo didžiulių abejonių nebuvo išsakyta, bet buvo išsakyta, kad šis darbas turi būti stiprinamas ir gerinamas. (…) Buvo diskusija, ar užsakovas, ar generalinis rangovas turi būti atsakingas už statybas”, – tikino ministras pirmininkas.

Pasak aplinkos ministro Valentino Mazuronio, kol kas neaišku, ar dabartinė priežiūros sistema realiai veikia. Pasak jo, abejonių kelia, pavyzdžiui, savivaldybių įmonių atliekami pastatų patikrinimai.

“Šiandien pastatų savininkus prižiūri savivaldybės įmonės, bet realiai tai daro ant popieriaus – pažiūrėkit, kiek darbuotojų ir kiek pastatų. Ataskaitos daromos iš lubų. Reikia pažiūrėti, kad sistema realiai veiktų”, – antradienį po premjero susitikimo su statybininkais žurnalistams sakė V.Mazuronis.

Pasak jo, ministerija siekia aiškiai sudėlioti atsakomybes už pastatų priežiūrą.

“Mes turėsime sudėlioti, jeigu statybos metu ir po to eksploatuojant, kad būtų prižiūrima. Negali būti, kaip šiandien, kad balkonai gali užgriūti ant galvų ir neaišku, kas kaltas. Mano manymu, savininkas kaltas ir privalo tai tvarkyti. Tai mes šiuos dalykus turime sudėlioti, kad jie turi būti normaliai sudėlioti”, – teigė ministras.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: