(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

2009 m. gruodžio 9 d. (trečiadienį), 13.30 Kauno savivaldybės mažojoje salėje Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto (VU KHF) lll kurso kultūros vadybos studentai pristatys tiriamąjį darbą „Senamiesčio komunikacinė erdvė ir įvaizdžio formavimas“. Tai pirmasis tokio pobūdžio tyrimas, kurio metu buvo atlikta Kauno senamiesčio SWOT analizė, komunikacinis ir informacinis auditas bei sociologinės apklausos.

Tyrimo eigoje Kauno senamiestis buvo padalintas į keturias zonas: studentai analizavo Kauno pilies istorinę reikšmę Lietuvos fortifikacinių įrengimų kontekste bei jos atkūrimo situaciją. Tai pat buvo nagrinėjama Šv. Jurgio bažnyčios ir vienuolyno architektūrinė svarba bei legendos, rekonstrukcijos projektas. Aiškintasi Vilniaus ir Valančiaus gatvių patrauklumas verslui ir investicijoms, palygintas Vilniaus ir Kauno savivaldybių požiūris, skiriamos bei numatytos biudžeto lėšos senamiesčio plėtrai, Turizmo informacijos centro reklamos strategija. Du mėnesius vykusio tyrimo metu buvo apklausti miesto gyventojai, verslininkai, atlikti interviu su bažnyčios, miesto savivaldybės, architektūros bei paveldosaugos specialistais ir akademinės bendruomenės atstovais. lll kurso kultūros vadybos studentai ištyrė Kauno senamiesčio problemas, atskleidė minėtų zonų patrauklumą bei teikiamas galimybes ir parengė Kauno senamiesčio viziją. Pastaroji sietina su architektūros bei ją supančių legendų atgaivinimu ir senamiesčio, kaip Kauno dvasinio branduolio, misijos išskyrimu. Projekte įvardijamos infrastruktūros gerinimo galimybės, kurios pasitarnautų miestiečiams ir Kauno svečiams domėtis Kauno senamiesčiu ir bendradarbiauti, kuriant viešąją erdvę.

Šios studijos pristatymas visuomenei bei žiniasklaidai pasitarnaus Kauno senamiesčio, kaip prioritetinės miesto įvaizdžio dalies aktualizavimo bei informacinės sklaidos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: