youtube,com nuotr.

Auksinis “Patek Philippe” laikrodis, vadinamas brangiausiu ir sudėtingiausiu pasaulyje, antradienį aukcione Šveicarijoje buvo nupirktas už rekordinę 17,1 mln. eurų sumą.

“Henry Graves Supercomplication” – rankų darbo laikrodžio, pavadinto jo pirmojo savininko, Niujorko bankininko Henry Graveso (Henrio Greivso), kuris jį užsakė 1925 metais, vardu – pardavimas buvo pagrindinis įvykis per tą papuošalų ir laikrodžių aukcioną Ženevoje.

Daugiau kaip pusę kilogramo sveriantį laikrodį iš 900 atskirų dalių buvo tikimasi parduoti už mažesnę sumą, 12 mln. eurų.

Tačiau karštligiški siūlymai smarkiai padidino kainą ir galutinė sumokėta suma buvo “naujas pasaulio rekordas”, nurodė “Sotheby’s”.

Pirkėjas, kuris liko anonimas, turės pakloti iš viso 19,22 mln. eurų įskaitant komisinius.

“Patek Philippe” prireikė penkerių metų šiam laikrodžiui surinkti. H.Graveso vardas užrašytas tiesiog ant ciferblato.

“Sotheby’s” laikrodžių padalinio vadovas Timas Bourne’as (Timas Burnas) sakė, jog šis pardavimas patvirtino “Henry Graves Supercomplication” “superžvaigždės statusą”.

T.Bourne’as šį laikrodį pavadino “20-ojo amžiaus ikona, šedevru, kuris laikrodininkystės discipliną pakylėja iki meno”.

Vienas laikrodžių industrijos ekspertas prieš aukcioną AFP sakė, kad minimas laikrodis yra ne tik be galo brangus aksesuaras.

“Tai ne toks laikrodis, kurį galėtum nešioti. Tai laikrodis, kuris simbolizuoja jėgą, galią ir pinigus”, – sakė jis.

“Henry Graves Supercomplication” rodo ne tik laiką, bet ir daugelį kitų dalykų: jame veikia amžinas kalendorius, jis rodo Mėnulio fazes, žvaigždžių laiką, Saulės tekėjimo ir laidos laiką, taip pat tai, kaip virš Manhatano juda žvaigždės nakties danguje.

Kas 15 minučių laikrodis sugroja džiaugsmingą Vestminsterio kurantų melodiją.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: