(c) stock.xhng archyvo nuotr.

Asociacija “Teatronas” Kaune oficialiai įsikūrė 2009-ųjų vasaros pabaigoje, savo pirmąjį spektaklį žiūrovams pristatė dar prieš oficialų įsikūrimą, o bendros minties vedami susibūrė dar anksčiau – 2008 metais. Tai jauna, ambicinga ir originali jaunimo teatro trupė, galbūt net vienintelė tokia Lietuvoje. Vos keletas iš jų jau pradėjo studijuoti, o iki šiol jie viską daro patys – siuva kostiumus, režisuoja, vaidina, kuria choreografiją, scenografiją ir labai dažnai – patys rašo pjeses. Per šį palyginus neilgą kūrybinį laikotarpį trupė jau pastatė 8 spektaklius ir nesiruošia sustoti. Tam, žinoma, reikia naujų žmonių. Kaip ir pernai, „Teatronas“ rengia aktorių atranką.

Po pernai vykusios atrankos prie trupės iškart prisidėjo du žmonės, o po kiek laiko prisidėti buvo pakviesta ir dar viena atrankoje dalyvavusi mergina.

„Į atranką nuėjau atsitiktinai, nebuvau girdėjusi apie Teatroną beveik nieko, maniau, kad tai paprastas jaunimas, bandantis reikštis scenoje, tačiau labai klydau. Nesitikėjau, kad tokie jauni žmonės gali būti tokie organizuoti ir kūrybingi .Teatronas man padėjo geriau pažinti ir suprasti save. Būdama jame atradau ne vieną bruožą, kurio nė neįtariau esant manyje ” – sakė Simona Šukytė, iškart po atrankos priimta į trupės gretas ir gavusi vaidmenį. „Stebino tai, kad nemaža dalis dalyvių į atranką ėjo tik savęs parodyti, ne itin gražiais žodžiais atsiliepė apie patį teatrą. Tačiau tokie ir nepakliuvo į trupę.”

“Atėjau i Teatrono atranką, nes norėjau daugiau veiklos ir šiaip mėgstu išbandyti kažką naujo, viskas buvo puiku, labai nustebino gauta žinute, kad patekau į dvejetuką. Nelabai tikėjau, kad paims, bet paėmė. ir vasarą gavau daaaug norėtos veiklos” – praeitų metų atranką prisiminė Julius Pauliukevičius. “Teatrone labai smagi kompanija, dabar jaučiuosi dar laisviau negu prieš tai, o scenos baimė sumažėjo iki 1”

“Viskas prasidėjo labai netyčia ir netikėtai. Vasarą. Prieš tai nieko nebuvau girdėjusi apie tokį dalyką kaip “Teatronas” ir teatru beveik nesidomėjau. Netyčia pamačiau straipsnį, kad Kaune atranka ir kaip sakoma “ant durniaus” nusiunčiau laišką. Aišku ją tiesiog pamiršau, prisiminiau tik vakare sulaukusi priminimo telefonu. Galvojau neiti, paskui persigalvojau ir sudalyvavau. Iškart nepaėmė, bet patekau į “rezervą”, o po kurio laiko sulaukiau pasiūlymo vaidint. Jau suvaidinau dvejuose spektakliuose ir net nežadu nustoti. Žmonės čia nuostabūs” – sakė pora mėnesių po atrankos prisijungti pakviesta Olesia Kijanina.

“ Vėl rengiame aktorių atranką norėdami atnaujinti trupę ir ieškodami naujų,jaunų talentų. Smagu, kad “Teatrone” iki šiol viską darome patys, tiesiog dėl savęs, be užmokesčio ar pelno. Pas mus toli gražu ne kiekvienas savo gyvenimą planuoja sieti su teatru. Bet kiekvienas čia pasiima daug naudos – bendravimo, patirties, smagaus laiko praleidimo ir net savęs pažinimo, atradimo. Tiesa, reiktų paminėti, kad statant spektaklius darbo būna tikrai nemažai, ypač prieš pat premjerą, bet dažnai būna tokia atmosfera, kad net ir po visos dienos repeticijų niekas neskuba eiti namo. Šiemet labai tikimės sulaukti daugiau vaikinų. Jų trūksta visur ir visada, tad ragintume nebijoti ir parodyti, kad vaikinai irgi gali būti aktyvūs. Kviečiame ateiti net jeigu niekada rimtai negalvojote apie vaidybą. Atrankoje patartume tik viena – būkite paprasti, tokie kokie esate kasdien, parodykite norą ir prisiminkite, kad talentą sudaro 99% darbo ir tik 1% talento” – sakė atranką organizuojantys “Teatrono” nariai.

Šių metų atranka vyks gegužės 7d. 13:30, Kauno kultūros centre “Tautos namai”. Ieškomi jauni, kūrybingi ir norintys vaidinti žmonės .Kaip ir pernai – atrankai nereikia nieko ruoštis, tereikia atsinešti patogesnę aprangą ir nepamiršti užsiregistruoti. Registracija vyksta el.paštu. Iki gegužės 6d. 23val. į nkgteatronas@gmail.com reiktų atsiųsti laišką su savo vardu, pavarde, amžiumi, telefonu ir prisegta nuotrauka (kurioje Jus būtų galima lengvai atpažinti), bei nepamiršti atvykti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: