Užkrečiamosios ligos ir grožio salonuose
(c) V.Ramono/KaunoZinios.lt nuotr.

Prieš atostogas skubantiems pasigražinti grožio salonuose Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, kad svarbus ne tik grožio meistrų profesionalumas, bet ir saugumas. Nesilaikant higienos ir darbo saugos reikalavimų tiek klientui, tiek ir darbuotojui kyla rizika užsikrėsti įvairiomis ligomis.

Plinta per odą ir per kraują

Didžiausia rizika užsikrėsti – atliekant procedūras, kurių metu galimas odos ar gleivinės pažeidimas bei sąlytis su kito asmens krauju ar kitais organizmo skysčiais. Užkrečiamąsias ligas sukelia: bakterijos, virusai, grybeliai, parazitai.

Grožio salonuose dažniausiai pasitaikančios bakterijos: auksinis stafilokokas (plinta per tiesioginį sąlytį, kosint ir čiaudint), streptokokas (plinta per infekuotus lašelius, kurie išsiskiria kosint, čiaudint ar naudojant užkrėstus daiktus, pavyzdžiui, nosinę), pseudomonos (gali plisti per vandenį).

Dar rimtesnė problema gali tapti virusinės infekcijos. Per kraują – įbrėžimus ar žaizdas plinta virusai: hepatitas B, hepatitas C, Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) ir kitos infekcijos.

7 iš 10 suaugusiųjų yra Herpes simplex viruso nešiotojai, todėl, nesilaikant higienos reikalavimų, jis gali būti perduotas tiesiogiai per odos įtrūkimus bei gleivinę ir sukelti pūslelinę ant veido, lyties organų, rankų ar pirštų.

Niežai, utėlės ir grybeliai

Grožio salonuose užsikrėsti galima ne tik virusais ir bakterijomis, bet ir grybeliais. Vienas dažnai pasitaikančių – mielių grybelis (Candida albicans). Dažniausiai randamas burnoje ar gerklėje, jis sukelia ligą, vadinama pienlige. Kiti grybeliai gali būti galvos odos, plaukų, rankų, kojų pėdų, nagų užkrečiamųjų ligų priežastimi.

Nesilaikant higienos reikalavimų, gali plisti ir kenkėjai, pavyzdžiui, erkės, kurios sukelia niežus ir utėlės. Niežai yra parazitinė užkrečiamoji odos liga. Užsikrečiama nuo sergančio žmogaus glaudaus sąlyčio metu arba per užkrėstus erkėmis daiktus, pavyzdžiui, rankšluosčius. Per užkrėstus asmeninius daiktus šukas, rankšluosčius galima užsikrėsti galvinėmis utelėmis.

Instrumentus būtina dezinfekuoti

Ligų, kuriomis galima užsikrėsti nesilaikant higienos reikalavimų, – daugybė, todėl grožio salonų vadovai ir darbuotojai privalo užtikrinti tinkamą ir saugią aplinką, o procedūrose naudoti tik švarius – dezinfekuotus ar sterilizuotus instrumentus.

Darbuotojai, atliekantys invazines ir neinvazines procedūras bei tvarkantys instrumentus, turi laikytis asmens higienos ir sveikatos saugos reikalavimų.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: