Vyrai ar moterys yra geresni vadovai?

Nors dauguma darbuotojų teigiamai vertina savo vadovus, neretai pasitaiko nuomonių, kad tam tikros lyties atstovams labiau tinka užimti vadovaujamas pareigas nei kitiems, kad moterys (arba atvirkščiai – vyrai) sugeba geriau vadovauti grupei žmonių.

Kaip vertina patys darbuotojai – vyras ar moteris yra geresnis vadovas?

Įmonių vadovai turėtų būti patenkinti – 9 iš 10 darbuotojų juos vertina teigiamai, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt darbuotojų apklausos rezultatai.

Pusei respondentų jų vadovai yra pavyzdiniai: supratingi, gerbiami, bet kartu ir griežti. Kas ketvirtam respondentui jo vadovas – puikus, nors jo sprendimai ir priklauso nuo nuotaikos: vieną dieną tokiam vadovui viskas gerai, kitą – jau viskas atrodo padaryta netinkamai.

Tik dešimtadalis CVbankas.lt respondentų nesidžiaugia savo vadovu. Pasak šių darbuotojų, jų vadovai – tikri despotai, nesiskaitantys su žmonėmis.

Dauguma apklausoje dalyvavusių darbuotojų teigia, kad geras vadovas gali būti ir vyras, ir moteris. Vadovavimo kokybė ir kompetencija, šių respondentų nuomone, priklauso ne nuo lyties, o nuo žmogaus savybių ir sugebėjimų.

Dauguma darbuotojų teigia, kad nėra skirtumo, ar vyras, ar moteris yra vadovas, svarbiausia, kad žmogus būtų teisingas, žmogiškas, bet kartu sugebėtų ir vadovauti, sukeldamas ne baimę, o pagarbą. Geras vadovas turi būti savo srities specialistas, sugebantis dirbti ne tik su užduotimis, bet ir sugebantis vadovauti pavaldiniams, suburti tinkamą kolektyvą, spręsti kylančias problemas.

Vis dėlto yra nedidelė dalis (tik apie dešimtadalį) darbuotojų, kurie mano, jog tam tikros lyties vadovas yra geriau. Dalis apklausos respondentų mano, kad vyrai vadovai – geresni, nes jie mažiau vadovaujasi emocijomis, simpatijomis ar antipatijomis, nekuria intrigų, sprendimus dažniausiai grindžia logika, labiau nei moterys moka vadovauti.

Likusieji respondentai mano, kad geriausia, kai kolektyvui vadovauja moteris. Pasak šių respondentų, moterys vadovės yra reiklesnės, organizuotesnės, su jomis lengviau susitarti, moterys geba geriau suvaldyti kolektyvą ir labiau supranta darbuotoją, kai atsiranda asmeninių problemų šeimoje ar kt.

CVbankas.lt rezultatai atskleidžia, kad darbuotojai vadovus vertina iš asmeninės patirties. Dauguma dirbančiųjų yra turėję vadovą vyrą ir vadovę moterį, todėl gali objektyviai įvertinti vienos ir kitos lyties atstovo gebėjimus vadovauti – tam gebėjimui daugiausia įtakos turi paties asmens charakteris, asmeninės savybės.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: