Žemės mokesčiui sumokėti liko kelios dienos
(c) Urtės Latkauskaitės archyvo nuotr.

Žemės mokestį Kauno apskrityje šiais metais jau sumokėjo 49 proc. gyventojų ir 29 proc. įmonių.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, jog žemės savininkai mokestį turi sumokėti iki šių metų lapkričio 2 dienos. Žemės mokesčio deklaracijos jiems yra pateiktos VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS), o tiems, kurie nėra EDS vartotojais, išsiųstos klasikiniu paštu.

Kauno AVMI informuoja, jog šiais metais Kauno apskrityje žemės mokestį jau sumokėjo 49 proc. gyventojų ir 29 proc. įmonių. Jų sumokėta suma siekia 5 mln. lt. Vis dėlto apie 56 tūkst. gyventojų ir bendrovių delsia sumokėti apie 7 mln. lt.

Kauno AVMI primena, kad žemės ir kitus mokesčius bei įmokas jau galima sumokėti ne tik banke, pašto skyriuose, bet ir Perlo paslaugos terminaluose.

„Mokesčių administratorius ragina gyventojus nedelsti ir neatidėlioti žemės mokesčio mokėjimo paskutinei dienai. Sumokėjus mokestį lapkričio 2 d. antroje pusėje, dėl bankinių operacijų trukmės, gyventojo žemės įmoka į biudžeto sąskaitą gali pateikti tik kitą dieną (t.y. lapkričio 3 d.), o už pavėlavimą bus priskaičiuoti delspinigiai“ – teigia Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė.

Mokesčių mokėtojas informaciją apie mokėtiną žemės mokestį gali sužinoti VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882. Taip pat gali kreiptis į mokesčių specialistą, kurio kontaktai pateikti žemės mokesčio deklaracijoje.

Daugiau informacijos žemės mokesčio klausimais galima gauti apsilankius VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, adresu: http://www.vmi.lt/lt/?itemId=1003271.

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: