Sigmundur Davíð Gunnlaugsson © Wikimedia Commons nuotr,

Milžiniškas finansinių duomenų nutekėjimas surebino pasaulį faktais apie Rusijos, Didžiosios Britanijos, Kinijos ir daugelio kitų šalių galinguosius.

Į Reikjaviko gatves išėjo 20 tūkstančių islandų protesti prieš savo premjerą, kurio nešvarūs verslo reikalai išlindo į dienos šviesą ‪#‎PanamaPapers‬ skandalo metu. 20 tūkstančių – tai kas 15-as Islandijos (ir kas 6-as Reikjaviko) gyventojas.

Laukiama, kad savaitės bėgyje paaiškės informacija ir apie dalies Lietuvos piliečių bandymą vengti mokesčių.

Paviešintuose dokumentuose minimi artimiausi Vladimiro Putino aplinkos žmonės, „Forbes“ turtingiausiųjų sąrašo milijardieriai, įtakingos finansų institucijos, ir žinomi sportininkai.

Antradienio vakarą Islandijos premjeras ministras Sigmunduras Davidas Gunnlaugssonas neatlaikęs visuomenės spaudimo pasitraukė iš užimamo posto.

Neįvardinto asmens paviešinti finansiniai dokumentai atskleidė, kad premjeras kartu su žmona siekdamas nuslėpti milijonų dolerių investicijas greičiausiai naudojosi ofšorinės bendrovės paslaugomis.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: