Rusijos gynybos ministerijos nuotr.

CNN, remdamasi dviem neįvardytais JAV šaltiniais, pranešė, kad Rusija šią savaitę, per prezidento Džo Baideno vizitą Ukrainoje, išbandė savo branduolinius užtaisus gabenančią raketą, kuri pasak jų yra „nenugalima“.

Pareigūnai teigė, kad jei paleidimas būtų pavykęs, prezidentas Vladimiras Putinas apie tai  būtų pranešęs savo pranešime.

V. Putinas nurodė savo branduolinėms pajėgoms ruoštis naujoms ginklavimosi varžyboms ir paskelbė, kad Rusija nebedalyvaus ankstesniame JAV ir Rusijos susitarime dėl branduolinių ginklų apribojimo.

CNN citavo vieną pareigūną, kuris sakė, kad Maskva iš anksto informavo Vašingtoną apie bandomąjį sunkiosios tarpžemyninės balistinės raketos bandymą. Todėl, Jungtinės Valstijos „Sarmat“ paleidimo nelaiko anomalija ar situacijos paaštrėjimu.

Trečiadienį Kremlius atsisakė komentuoti CNN pranešimą ir perdavė užklausas Rusijos gynybos ministerijai.

Paskutinis viešai žinomas sėkmingas ICBM „Sarmat“ testavimas įvyko praėjus keliems mėnesiams po to, kai 2022 m. pradžioje Rusija įsiveržė į Ukrainą.

V. Putinas, kuris viso karo metu netiesiogiai grasino branduolinėmis bombomis Kijevo šalininkams iš Vakarų, pareiškė, kad „Sarmat“ privers Kremliaus priešininkus susimąstyti.

Daugiau kaip 200 tonų sverianti ir kelias kovines galvutes galinti gabenti raketa „Sarmat“ yra viena iš Rusijos naujos kartos raketų, kurias V. Putinas pavadino „nenugalimomis“.

„Sarmat“ sukurta taip, kad išvengtų priešraketinės gynybos sistemas. Ji taip pat turi trumpą pradinę pakilimo fazę, todėl priešo stebėjimo sistemoms lieka nedaug laiko ją susekti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: