V. Zelenskis paragino sąjungininkes „visomis priemonėmis“ spausti Rusiją siekti taikos. EPA-ELTA nuotr.

Pirmadienį per vizitą Madride prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Ukrainos sąjungininkes „visomis priemonėmis“ spausti Rusiją siekti taikos.

V. Zelenskis kalbėjo Maskvai paskelbus, kad užėmė dar du kaimus Rytų Ukrainoje, ir po savaitgalį Rusijos suduoto smūgio į šiaurės rytinį Charkivo miestą, per jį, naujausiais duomenimis, žuvo 18 žmonių.

„Šiomis savaitėmis mūsų kariai ginasi nuo Rusijos puolimo“, – sakė V. Zelenskis. „Turime suaktyvinti bendrą darbą su partnerėmis, kad pasiektume daugiau. Saugumas ir realios pastangos visomis priemonėmis spausti Rusiją į taiką“, – pridūrė jis.

Antradienį V. Zelenskis lankysis Portugalijoje, pranešė ministro pirmininko Luiso Montenegro biuras, bet išsamesnės informacijos nepateikė.

V. Zelenskis pareiškė, kad Ukrainos sąjungininkės turėtų leisti jo pajėgoms „apsiginti“, prieš tai kai kuriems Vakarų pareigūnams paraginus peržiūrėti apribojimus Ukrainai naudoti jų tiekiamus ginklus smūgiuoti į taikinius Rusijos teritorijoje. „Turime dirbti kartu ir daryti spaudimą ne tik Rusijai, bet ir mūsų partnerėms, kad suteiktų mums galimybę apsiginti nuo Rusijos“, – sakė V. Zelenskis. „Net ir tos partnerės, kurios bijo duoti vienokį ar kitokį patarimą, turėtų suprasti, kad oro gynyba yra gynyba, o ne puolimas“, – pabrėžė jis.

Ukrainos lyderis dar kartą paprašė suteikti Ukrainai septynias oro gynybos sistemas „Patriot“ ir sakė, kad „virš žmonių galvų skrenda tūkstančiai aviacinių bombų“. V. Zelenskis sakė, kad Maskva kiekvieną mėnesį paleidžia į Ukrainą apie 3000 bombų. „Mums reikia mažiausiai dviejų sistemų vien Charkivui“, – sakė V. Zelenskis ir pridūrė, kad „pasaulyje šių sistemų netrūksta“.

Viljama Sudikienė (AFP)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: