Xi Jinpingas © Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pareiškė, kad nori paversti Kinijos kariuomenę „didžiąja plieno siena“, jis kalbėjo paskutinę šių metų Liaudies kongreso suvažiavimo dieną.

Xi Jinpingas sakė, kad Kinija „turi visapusiškai skatinti nacionalinės gynybos modernizavimą (…), kad armija taptų „didžiąja plieno siena, patikimai ginančia nacionalinį suverenitetą, saugumą ir vystymosi interesus“.

Kongresas patvirtino karinių išlaidų didinimą 7,2 proc., tai lems ir proporcingai didesnes bendrąsias išlaidas.

Kitoje savo kalboje Xi Jinpingas minėjo Pekino „susivienijimo“ su Taivanu planus, nors kalbėjo gana atsargiai. Jis nepakartojo ankstesnių pareiškimų, kad Pekinas neatmeta galimybės panaudoti karinę jėgą. Lyderis akcentavo vienos Kinijos principą ir ryžtą „priešintis išorės jėgų kišimuisi“.

Savarankiškas demokratinis Taivanas niekada nebuvo Kinijos Liaudies Respublikos dalis, nuo 1949 m. turi nepriklausomą vyriausybę, tačiau Pekinas laiko salą, kurioje gyvena apie 23 mln. žmonių, atsiskyrusia savo teritorija.

Rusijai įsiveržus į kaimyninę Ukrainą, vis labiau nerimaujama, kad Kinija taip pat gali panaudoti karinę jėgą prieš Taivaną.

Viljama Sudikienė (DPA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: