Wikimedia Commons archyvo nuotr.

XIV Dalai Lamos tikrasis vardas yra Lhamo Dhondrub, jis gimė 1935 m. liepos 6 d. viename tibetiečių kaime Takstere, Amdo provincijoje, 16 vaikų valstiečių šeimoje.

Dvejų metų buvo atrastas vienuolių pagal Tibeto religijos kultinius papročius ir garbingos ceremonijos metu vainikuotas aukščiausiu tibetiečių religijos vienuoliu. Po Kinijos įvykdytos intervencijos į Tibetą, 1959 m. Kinijai numalšinus Tibeto sukilimą, Dalai Lama pasitraukė į Indiją, Dharamšalą ir aktyviai kovoja už Tibeto nepriklausomybę. Jo minčių ir pasisakymų klauso visas pasaulis.

1. Žmonės buvo sukurti tam, kad juos mylėtų, o daiktai buvo sukurti tam, kad jais naudotųsi. Šiandien pasaulyje tiek chaoso yra dėl to, kad mes naudojamės žmonėmis, o mylime daiktus.

2. Vakaruose pastebėjau, kad daugelis labai patogiai gyvena didmiesčiuose, atsiriboję nuo kitų žmonių. Tai kelia nuostabą: būdami materialiai pasiturintys, gyvendami tūkstančių brolių ir seserų kaimynystėje, daugybė žmonių sugeba nuoširdžiai mylėti tik savo kates ir šunis

3. Mano požiūris į religiją paprastas: nėra būtinybės statyti didingas bažnyčias, taip pat nėra jokio reikalo kurti sudėtingas filosofijas. Širdis – mūsų bažnyčia, gerumas – mūsų filosofija.

4. Savo sėkmę vertink pagal tai, ką turėjai paaukoti, kad ją pasiektum.

5. Jeigu problema gali būti išspręsta, ji išsispręs. Jeigu ne, nėra prasmės dėl jos nerimauti.

6. Būkite geri, jei tai įmanoma. O tai įmanoma visada.

7. Man atrodo, kad televizija ir spauda per daug kalba apie blogus dalykus … O tuo pat metu vyksta labai daug nuostabių dalykų: milijonai žmonių gauna kitų žmonių pagalbą, rūpesčiu ir globa apgobiami seneliai, vaikai ir ligoniai. Tačiau dažniausiai visa tai laikoma savaime suprantamu, nevertu išskirtinio dėmesio dalyku … o išgirdę apie kraujo praliejimą, iškart suklūstame. Tos žinios sukrečia, nes iš esmės prieštarauja mūsų prigimčiai.

8. … niekada nepatikėsiu, kad vieno žmogaus gerovė ir laimė yra pasiekiama kito sąskaita.

9. Mes iš tiesų nugalime savo priešus tada, kai paverčiame juos draugais.

10. Tikslas yra ne būti geresniam už kitą, bet būti geresniam už ankstesnį save.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: