Evaldo Šemioto nuotr.

Pirmadienį Kaune prasidėjusio 2019 metų Europоs jaunių (iki 17 ir 19 metų) šiuolaikinės penkiakovės čempionato pirmąsias varžybas – 19-mečių vaikinų ir merginų estafetes – laimėjo Italijos ir Vokietijos komandos.

Pirmieji medalius išsidalino vaikinai. Jų varžybas tvirtai laimėjo italai Giorgio Micheli ir Federico Alessando, bėgimo, fechtavimosi, šaudymo ir bėgimo rungtyse iš viso surinkę 1191 tašką.

Antri finišavo rusai Andrejus Smirnovas ir Kirilas Achramovičius (1175), treti – minimaliai finiše atsilikę baltarusiai Vladislavas Berazavikas ir Aleksejus Chursas (1174).

Lietuviai Titas Puronas ir Kajus Morozas liko dešimti (1093). Jie buvo šešti fehctuojantis (18 laimėtų kovų, 22 pralaimėtos; 203 taškai) bei devinti tiek plaukiant (2 min. 4,29 sek.; 302), tiek bėgant ir šaudant (11 min. 52,64 sek.; 588).

Merginų varžybų nugalėtojomis tapusios vokietės Julie Walser ir Esther Fernandez Donda (1079), vietas ant prizininkių pakylos pasidalino su čekėmis Barbora Hartmanova ir Katerina Tomanova (1033) bei iš penktosios vietos paskutinės rungties metu pakilusiomis prancūzėmis Rebecca Castaudi ir Carla Mathot (1026).

Lietuvos atstovės Patricija Gudlevičiūtė ir Medėja Gineitytė turėjo tenkintis 8-ąja vieta (894). Mūsiškės buvo penktos plaukiant (2 min. 12,85 sek.; 285), dešimtos – fechtuojantis (10/26; 160) ir aštuntos – bėgant bei šaudant (14 min. 11,10 sek.; 449).

Varžybų rezultatai

Antradienį Europos čempionate vyks 19-mečių merginų asmeninių varžybų atranka. Dėl kelialapių į finalą kovos keturios Lietuvos sportininkės – Elzbieta Adomaitytė, Agnė Butkutė, Monika Rėkutė ir Meilė Žurauskaitė.