Rachel Weisz filme „Broliai Blumai“

Dažnai aktoriams tenka susidurti su situacijomis, kuriose jų personažai turi būti įgudę daryti tai, ko jie patys niekada nebuvo išmokę. Nors yra tam tikrų gudrybių, padedančių atlikti vaidmenį nepaisant šios smulkmenos, pavyzdžiui, pasitelkti dublerius, kai kurie aktoriai į tokias situacijas žiūri kaip į galimybę įgyti naujų įgūdžių.

Nesutinkame su fraze: „Seno šuns naujų triukų neišmokysi“. Taigi tikimės, kad šiame straipsnyje paminėti aktoriai jums įrodys, kad bet kokio įgūdžio galima išmokti bet kokiame amžiuje.

1. Rachel Weisz išmoko groti 4 instrumentais tik dėl 1 vaidmens.

Rachel Weisz vaidmuo filme „Broliai Blumai“ reikalavo groti akordeonu, bandža, smuiku ir gitara, todėl aktorei teko išmokti groti visais 4 šiais instrumentais. Filmas buvo filmuojamas Serbijoje, todėl R. Weisz turėjo lankyti akordeono pamokas pas serbų mokytoją, kuris nemokėjo anglų kalbos; teko kovoti ir su kalbos barjeru. Kitais instrumentais aktorė išmoko groti pati, nes valandų valandas mokėsi akordų.

2. Jesse Eisenbergas išmoko magijos pagrindų filmuodamasis filme „Apgaulės meistrai“.

Jesse Eisenbergas 2013 m. filme „Apgaulės meistrai“ atliko iliuzionisto vaidmenį ir dėl šio vaidmens iš tiesų išmoko magijos pagrindų. Aktorius teigė, kad išmoktos žinios jam labai pravertė atliekant įvairius triukus, nebūtinai susijusius su magija.

3. Josephas Gordonas-Levittas išmoko vaikščioti ant aukšto lyno filmui „Pasivaikščiojimas“.

Aktorius ne tik išmoko vaikščioti lynu vos per 8 dienas filmui „Pasivaikščiojimas“, bet ir mokėsi iš Philippe’o Petito, žmogaus, kurį jis įkūnijo filme. Tiesą sakant, P. Petitas primygtinai reikalavo, kad būtent jis išmokytų Gordoną-Levitą šio įgūdžio, ir nors 8 dienų terminas aktoriui atrodė gana ambicingas, jam tai pavyko, nepaisant visų abejonių.

4. Natalie Portman prieš filmuodamasi „Juodojoje gulbėje“ 5 valandas per dieną mokėsi baleto.

Kaip prisipažino pati aktorė, ji pervertino savo baleto įgūdžius, kai pirmą kartą buvo pakviesta vaidinti filme „Juodoji gulbė“. Kadangi ji turėjo šiek tiek ankstesnės patirties vaikystėje, manė, kad sugebės tai atlikti, tačiau taip nebuvo. Norėdama kompensuoti neseniai įgytų treniruočių trūkumą, ji laisvalaikiu praleisdavo bent po 5 valandas per dieną treniruodamasi. Jos įdėtas darbas atsipirko, nes už savo pasirodymą ji gavo „Oskarą“.

5. Mahershala Ali išmoko groti pianinu dėl filmo „Žalioji knyga“.

Kadangi „Žalioji knyga“ yra filmas apie muzikantą Donaldą Širlį, visada buvo planuota, kad pagrindinis aktorius išmoks groti pianinu. Vaidmenį gavęs Mahershala Ali parodė neįtikėtiną atsidavimą mokymosi procesui – jį mokęs kompozitorius prisimena, kad per vieną iš pirmųjų sesijų jie turėjo repetuoti 1 valandą, bet galiausiai liko 3, nes aktorius norėjo įsitikinti, kad viską moka teisingai. Iki pamokų pabaigos jis išmoko groti kelias melodijas.

6. Tomas Cruise’as praleido iš viso 2000 valandų mokydamasis valdyti lėktuvą tik dėl vienos filmo „Neįmanoma misija – Atpildo diena“ scenos.

Tomas Cruise’as paprastai pats atlieka kaskadinius triukus, tad lėktuvo pilotavimas šeštojoje filmų serijos „Misija neįmanoma“ dalyje nebuvo išimtis. Pasak jį mokančio aviacijos asistento, pilotai, norėdami tapti pradedančiaisiais pilotais, paprastai turi treniruotis po 8 valandas per dieną 3 mėnesius, tačiau T. Cruise’as darė viską, ką galėjo, kad greitai įsivažiuotų, ir per trumpą laiką sukaupė 2 000 skraidymo valandų. Ir ne tik tai – jis taip pat išmoko atlikti vieną iš sunkesnių manevrų, t. y. nardymą kamštyje.

7. Keanu Reevesas išmoko plaukti banglente filmuodamasis filme „Ant bangos keteros“.

Visi filmo „Ant bangos keteros“ aktoriai turėjo išmokti plaukioti banglente, kad galėtų gerai atlikti savo vaidmenis. Pasak aktoriaus banglentininko Denniso Jarviso, kuris aktoriams vedė pamokas, Keanu Reevesas „tikrai nebuvo plaukiojęs banglente“ prieš imdamasis vaidmens. Tačiau jis puikiai išmoko pamokas ir taip pamėgo banglenčių sportą, kad D. Jarvisas pagamino jam specialiai pritaikytą lentą, kad K. Reevesas galėtų banglentėmis plaukioti ir už kadro.

 

8. Jon Favreau išmoko gaminti kubietišką BBQ „Šefui ant ratų“.

Jon Favreau buvo 2014 m. filmo „Šefas ant ratų“ žvaigždė, scenarijaus autorius ir režisierius, tačiau jis sakė, kad „filmuotųsi tik tuo atveju, jei tai atrodytų visiškai tikra“. Todėl jis išmoko profesionaliai gaminti maistą iš maisto autobusiuko savininko. Tai buvo iššūkis, nes aktorius sakė, kad dirbant realiomis sąlygomis niekam nerūpi, kad esi naujokas, ir daug ką tenka išmokti vietoje.

9. Kate Winslet išmoko nardyti dėl filmo „Įsikūnijimas 2“.

Nors filmas „Įsikūnijimas 2“ dar nepasirodė, apie jį jau žinoma keletas dalykų, ir vienas iš jų yra tas, kad Kate Winslet ne tik išmoko nardyti dėl šio filmo, bet ir išmoko sulaikyti kvėpavimą po vandeniu daugiau nei 7 minutes.

10. Ryanas Goslingas išmoko gaminti baldus dėl savo vaidmens filme „Užrašų knygelė“.

Ryanas Goslingas dar kartą įrodė, kad jis yra aktorius, nes išmoko gaminti baldus nuo nulio, kaip ir jo personažas Nojus filme „Užrašų knygutė“. Aktorius susidraugavo su vietiniu staliumi ir kartu su juo pagamino Adirondack kėdes, kurias žiūrovai gali pamatyti filme. Aktorius taip pat pagamino stalą, kuris filme buvo naudojamas kaip rekvizitas.

11. Rizas Ahmedas išmoko amerikiečių gestų kalbą dėl savo vaidmens filme „Metalo garsas“.

Rizo Ahmedo personažas filme „Metalo garsas“ pamažu praranda klausą, todėl ruošdamasis vaidmeniui aktorius 7 mėnesius mokėsi amerikiečių gestų kalbos. Jis sakė, kad iš pagarbos bendruomenei stengėsi pasiekti beveik laisvą ASL kalbos lygį. Ahmedas taip pat pažymėjo, kad ASL treneris ir kurčiųjų bendruomenė padėjo jam suprasti tikrąją klausymosi ir pokalbio prasmę.

12. Margot Robbie išmoko mėgdžioti olimpinio lygio čiuožėją dėl filmo „Aš esu Tonia“.

Margot Robbie čiuožimo treneris filmui „Aš esu Tonia“ pažymėjo, kad sunku pradėti čiuožti nuo nulio, ypač kai turi nedaug laiko iki filmavimo. Laimei, aktorė pasižymėjo puikia darbo etika ir sugebėjo susitvarkyti – prieš prasidedant filmavimui ji treniravosi 4 dienas per savaitę 3 mėnesius.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: