"Tesla" sunkvežimis

Jau esant beveik 2 milijonams puspriekabėms Jungtinėse Amerikos Valstijose „Tesla“ stengiasi integruoti į rinką vis daugiau ekologiškų produktų. Naudodamas savo nuojautą kaip prekybinį firmos ženklą, generalinis direktorius Elonas Muskas pristatė naująjį elektra varomą puspriekabę, kurį ant scenos atitempė kartu su 18 važiuoklių pagalba. Kartu su 805 kilometrų diapazonu bei moderniu dizainu „Tesla“ ieško ekologiškesnių ir geresnių būdų gabenti prekes visoje šalyje.

Išties įspūdį kelia tai, kad „Teslos“ naujoji transporto priemonė, be priekabos, gali pasiekti 95km/h greitį vos per 5 sekundes, o vilkdamas 36300 kilogramų svorį jis gali pasiekti tokį patį greitį per 20 sekundžių. Paprasčiau tariant, šis dyzelinu varomos puspriekabės gali įsibėgėti per vieną minutę nepaisant jo apkrovos. Elonas Muskas taip pat konstatavo, kad pakrovus šią puspriekabę su kompanijos Megakrovikliais vos 30 minučių, šis gali nukeliauti net 645 kilometrus.

Tesla-Semi-Truck-8

Kalbant apie dizainą, „Tesla“ šią elektroninę puspriekabę kūrė mąstydami apie vairuotojo patogumą. Transporto priemonės viduje yra pilnai įrengtas stovėjimo kambariukas kartu su salonu ir centriniu vairavimu matomumui pagerinti. Du liečiamieji ekranai padeda stebėti nematomus taškus vairuotojo akiratyje, suteikia prieigą prie navigacijos bei suteikia elektroninių duomenų. Taip pat yra galimybė ilgas keliones keliauti karavanu, tarkime, kelioms „Teslos“ puspriekabėms savarankiškai sekant pagrindinę puspriekabę.

Tesla-Semi-Truck-9

Didesnis saugumas taip pat buvo svarbus aspektas kūrimo procese. Nors „Tesla“ nėra pirmoji kompanija rinkoje, kuri gamina puspriekabes – „Cummins“ ir „Daimler“ paskelbė esą pradėję veiklą su didelėmis kompanijomis, kurios produkcija rinkoje atsiras 2019 metais.

Tesla-Semi-Truck-3

Praėjus vos kelioms dienoms po didžiojo įvykio, „Walmart“ paskelbė užsisakę „Teslos“ puspriekabių kartu su Kanados produkcijos grandine „Loblaw“. Bus įdomu pamatyti kas dar naujo atsiras rinkoje, matant, kaip įmonės įtemptai stengiasi įrodyti, kad jie dirba ties išmetamųjų teršalų kiekio mažinimu.

Tesla-Semi-Truck-1

Tesla-Semi-Truck-10

Tesla-Semi-Truck-2

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: