© Wikimedia Commons nuotr.

Kauno apygardos teisme pirmadienį po pietų numatoma pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje tėvo ir dviejų moterų nužudymais kaltinamas jau ne kartą teistas marijampolietis Tadas Viselga.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis, siekdamas užvaldyti tėvui priklausančio buto Marijampolėje dalį, 2011 metų pabaigoje sugalvojo planą. Jis į degtinės butelį įbėrė psichotropinės medžiagos ir atnešė šio gėrimo išgerti savo tėvui. Manoma, jog alkoholis, sustiprintas psichotropine medžiaga, sukėlė tėvo mirtį.

Kaip pranešė policija ir prokuratūra, 2014 metų rudenį vyras nužudė pažįstamą moterį. Kaltinamasis tam tikrą laiką iki nužudymo užmezgė su ja artimesnę draugystę ir, sužinojęs, kad moteris su savimi turi nemažai grynųjų pinigų, apsvaigino nukentėjusiąją psichotropine medžiaga, nusivežė prie vandens tvenkinio, kur nuskandino, imituodamas nelaimingą atsitikimą. Iš moters kaltinamasis pavogė per 2 tūkst. 200 eurų.

Panašų svetimo turto užvaldymo planą T. Viselga sugalvojo ir 2014 metų vasarą. Jis artimiau susipažino su marijampoliete ir pažadėjo šią vesti. Pastarąją jis įkalbėjo sudaryti jai priklausiusio buto pirkimo-pardavimo sutartį, pagal kurią kaltinamasis įgijo ir neva sumokėjo jai per 17 tūkst. eurų. Atvykęs pas draugę į namus, T.Viselga į alkoholį pribėrė psichotropinės medžiagos ir juo pavaišino moterį. Nukentėjusiajai ūmiai sutriko širdies veikla ir ji mirė, o kaltinamasis imitavo nelaimingą atsitikimą – jos prigėrimą vonioje.

Pirminius neatidėliotinus ikiteisminio tyrimo veiksmus, vadovaujant Kauno apygardos prokuratūros prokurorui, atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Vėliau dėl ikiteisminio tyrimo sudėtingumo ir būtinumo atliki daug specifinių ikiteisminio tyrimo veiksmų ikiteisminį tyrimą perėmė Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras. Ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikta daug nestandartinių ikiteisminio tyrimo veiksmų, tyrime taip pat dalyvavo įvairaus pobūdžio kriminalistinių tyrimų specialistai.

Kaltinamajam T.Viselgai už kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu įvykdytą savo šeimos nario nužudymą irdviejų bejėgiškos būklės moterų nužudymą gresia laisvės atėmimas iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Jis teismo laukia suimtas.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: