Filmo "Kleopatra" kadras

Šio mėnesio 10 dieną Netflix išleido naują dokumentinį serialą „Karalienė Kleopatra“, kuris susilaukė nemažai kritikos už Kleopatros vaizdavimą, kaip juodaodės moters. Seriale Kleopatrą vaidina aktorė Adelė James, kuri teigia, kad iš žmonių sulaukė net grasinimų už šį vaidmenį. Serialo prodiuseriai į šį klausimą atsako, kad pasirinko šią juodaodę aktorę sąmoningai, kad galėtų pavaizduoti mišrią Kleopatros tautybę ir teorijas apie tai, kad ji turėjo Egiptiečių protėvių.

Serialo “Karalienė Kleopatra” kadras

Tai tikrai ne pirma juosta apie garsiąją Kleopatrą, tačiau dabar plačiau apie vieną iš įdomiausių jos ekranizacijų. „Kleopatra“ – istorinis filmas apie paskutinę Ptolemėjų karalystės Egipte karalienę Kleopatrą, ekranus pasiekęs 1963 metais. Didysis vaidmuo jame teko neeilinei aktorei Elizabetai Taylor.

Nors į šį vaidmenį pretendavo ne viena garsi aktorė, prodiuseris Walteris Wangeris reikalavo, kad Kleopatros vaidmuo atsitektų Elizabetai, kuri už šią rolę paprašė tada dar nematyto honoraro – milijono dolerių. Kolegos įspėjo Wangerį, kad su šia aktore nebus lengvą, ji garsėjo itin sudėtingu charakteriu, prasta sveikata ir nekokia reputacija, po to kai vėl ištekėjo nė metams nepraėjus nuo vyro mirties lėktuvo katastrofoje. Tačiau Wagneriui tai nerūpėjo, jis buvo įsitikinęs, kad Egipto karalienę gali suvaidinti tik ji. Pačiai aktorei vaidmuo, taip pat, buvo reikšmingas, už jį buvo nominuota Oskarui, kaip geriausia aktorė.

Filmo “Kleopatra” kadras

Kaip ir buvo įspėtas prodiuseris, su Taylor lengva nebuvo. Filmuojant pirmąsias scenas Anglijoje Elizabeta pasigavo slogą, kuri vėliau peraugo net į plaučių uždegimą. Vėliau ji užmezgė romaną su kolega Richardu Burtonu atlikusiu Marko Anatolijaus vaidmenį, nepaisant to, kad abu turėjo antras puses ir buvo susituokę. Šie santykiai filmavimo aikštelėje darbų visai nepalengvino, Dažnai tekdavo filmavimus perkelti kitai dienai, jei abu įsimylėjėliai ryte pasirodydavo susipykę ar nepajėgūs filmuotis dėl siaubingų pagirių.

Pagrindinių aktorių aistros nebuvo vienintelė problemą kilusi kuriant šią juostą, filmavimo aikštelę teko perkelti net keturis kartus. Anglijoje, kur buvo pradėti darbai, buvo gerokai per šaltą ir tamsu filmuoti istorinį filmą apie Egiptą, todėl vėliau buvo persikelta į Italiją, paskui i Ispaniją ir galiausiai į Egiptą, kuriame visai komandai teko susidurti su antisanitarinėmis sąlygomis ir vietinių neapykanta.

Filmo “Kleopatra” kadras

Filmo biudžetas dėl visų kilusių nesėkmių sumušė visus iki tol buvusius rekordus. Kiekviena „Kleopatros“ filmavimo diena kainavo apie 75 tūkstančius JAV dolerių ir nors buvo planuota pabaigti filmuoti per 64 dienas, iš tikrųjų užtruko net trejus metus. Studijos „Twentieth Century Fox“ skirti 2 milijonai pavirto į 44 ir vos neprivedė šios kino studijos prie bankroto.

Išleidus filmą, jo trukmė buvo labiausiai diskutuojamas faktas, kadangi jis trunka net 4 valandas. Kritikų nuomone, istorija buvo be reikalo per daug ištempta, todėl žiūrint filmą gali būti kiek sunku išlaikyti dėmesį.

Nepaisant kritikos filmas sulaukė didelės komercinės sėkmės ir žiūrovų dėmesio, nes jie į kino teatro sales tiesiog plūdo ir atpirko vargą patirtą filmavimuose. Žiūrovai ne be reikalo veržėsi pamatyti šį filmą, kadangi paparacai labai intensyviai transliavo visuomenei apie filmo kūrimą. Labiausiai visi laukė premjeroje pamatyti Elizabetą Taylor ir Richardą Burtoną, tačiau porelė nepasirodė. Taylor šią juostą išvydo tik per jos pristatymą Londone ir po 4 valandų kino salėje pabėgo į savo viešbučio kambarį, kur kaip teigė, puse nakties pravėmė.

„Kleopatra“ iš viso buvo nominuota devynioms Oskarų nominacijoms ir laimėjo Oskarus už geriausią kostiumų dizainą, geriausią kinematografiją, geriausius vizualus ir geriausia meninę režisūrą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: