– Sausros intensyvesnės, nes žemė džiūna ir tada ją saulė kepina kaip mikrobangėj.

– Miško gaisrai didesni, trunka 2 mėnesiais ilgiau nei prieš kelis dešimtmečius.

– Vandenynai šyla ir garuoja, visai kaip mano tėtis. Lietus pila, kaip dėdė Kęstas. Vietovės tvinsta, brinksta kaip… nu pagaunat.

– Sniego audros retesnės, bet stipresnės, nes ore daugiau vandens. Nėr tiek šilta, kad nebūtų minuso, bet pakankamai šilta, kad būtų daugiau sniego.

– Uraganai stipresni, nes šiltesnis vanduo. Kad uraganas taptų 4 ar 5 kategorijos, jis turi rasti gilų baseiną šilto vandens — šaltame nesusiformuoja apskritai. Todėl uraganų nedaugėja, yey, daugėja tik 4 ir 5 kategorijos uraganų, kurie skersai išplauna ir skandina miestus, booo.

– Potvyniai didesni, dėl uraganų ir jūros lygio kilimo. Karščio bangos ilgesnės ir stipresnės. Karočia, gamta ant kokso.

– Pušų kinivarpa (hehe, varpa) džiaugiasi, šiltas klimatas tinka. Išnaikino jau 180 tūkstančių kvadratinių kilometrų miškų.

KUO DAUGIAU CO2, TUO LABIAU ŠIE DALYKAI BUS

– Viskas kas viršuj, bet labiau.

– Nuo 2050 vandens lygis kils po 30 cm per dešimtmetį.

– Pakrantėse gyvenantys žmonės turės parduot savo nuosavybę Akvamenui ir nešt dešras pas mus varguolius, ant kalno. Pylimai ne visur padės.

– Sūrus vanduo užterš pakrantes ir gėlą vandenį.

– 2080-2099 metais standartinis klimatas Pietų Europoje bus sausra, kartais tokia kur trunka 30 metų. Artimuosiuose rytuose irgi, Kinijos derlingiausiose vietose, Australijoje, Afrikoje, Pietų Amerikoje. Amazonės miškai džius, degs.

– 2100 metais 3/4 pasaulio populiacijos bent 20 dienų per metus gyvens ekstremaliomis, gyvybei pavojingomis karščio ir drėgmės sąlygomis.

– “Tropinės ligos yra tropinės, nes ten gyvenantys vabzdžiai ir gyvūnai mėgsta šiltą klimatą” . Kaip jums skamba geltonasis drugys Lietuvoje?

– Nuo karščio smarkiai krenta darbo našumas. 2080-2099 metais bus minus ~9% kiekvienam žmogui. “Tai didesni kaštai nei visa kita prognozuojama ekonominė žala kartu sudėjus.”

– Kuo didesnė CO2 koncentracija, tuo labiau atrofuojasi sprendimų priėmimo ir kitos kognityvinės funkcijos. Čia kai sėdi nevėdintoj patalpoj — taaai nevėdinta patalpa tampa visas pasaulis. Dar neturim tyrimų, kokios ilgalaikės tokio gyvenimo pasekmės sveikatai.

– Vandenynai absorbuoja CO2 ir smarkiai rūgštėja. Permo-triaso išnykimas prieš 250 milijonus metų įvyko dėl to, jog vandenynai pripiso CO2 longailendų. Išnyko 90% gyvybės jūrose, bet — geros naujienos — tik 70% žemės gyvūnų ir augalų!

– Šiuo metu sėkmingiausiai miršta koraliniai rifai, kurie išlaiko ketvirtadalį jūrų gyvūnijos.

– Džihadui lietuvoj per šalta, bet greit nebebus. Čia bandau įtikinti neigėjus jų pačių kalba. Stabdyk klimato kaitą, seneliuk, kad neprivažiuotų babajų!!

– 2050 metais turėsim 9 milijardus pozityvių žmogeliukų. Juos reiks išmaitinti kol džius ir degs anksčiau derlingi plotai, mirs žuvys, trūks gėlo vandens, sklis tropinės ligos, švilps 4 ir 5 kategorijų uraganai, potvyniai, sniego audros.

– Maisto kainos kils, kas visad reiškia stabilų pasaulį. Karas Sirijoje prasidėjo iškart po 2006-2010 istorinės sausros.

– Ir šiaip, kol kas dar nemokam prisitaikyt prie sausros. Nėra vandens, nėra gyvybės.

Ir čia net nėra blogiausias scenarijus. Blogiausias yra Permo-triaso išnykimas. O čia geriausias atvejis jei nieko nedarom. Aišku, biškį kraujo, biškį ašarų, viską išgyvensim. Bet gal apsimoka pabandyti šitą apeit?

KOKIA KAINA?

Čia bus mažiausiai įtikinama dalis.

Jei rimtai investuotume į atsinaujinančią energiją, pasaulio BVP augimas kristų iki 2,24%, vietoj dabartinio 2,3%.

Vietoj to gautume visai fainą planetą ir efektyviau naudotume energiją, kuri būtų atsinaujinanti. Painvestavę dabar, išliptumę į $830 trilijonų pliusą ilguoju laikotarpiu, palei kai kuriuos excelius.

Visi mokslininkai, visi ekonomistai, visos pasaulio valstybės deda parašą po prognozėm, skaičiais ir faktais. Visi kalba vieningai — išskyrus JAV respublikonus, kurie gauna šaibų iš ExxonMobil ir Koch Industries. Taip pat keli tyrėjai, pavyzdžiui vienas slapta sisirinko $1,2 milijono iš anglių baronų ir sutapk man, super aktyviai neigė žmogaus sukeltą klimato kaitą.

Ai, dar komentatoriai internete abejoja ar čia tikrai kas keičiasi klimate. Tai žinot, gaunas 50/50, tiesiog niekad nežinosim.

NIEKO ČIA TOKIO, KLIMATAS KEITĖSI VISADA, JUTUBĘ PAŽIŪRĖK

– Prieš pramonės perversmą CO2 koncentracija buvo 280 milijone oro dalių (ppm). Dabar — 408 ppm, koncentracija didžiausia per pastaruosius milijoną metų.

– Sušilom 0,85°C nuo 1900 metų.

– Karščiausi užfiksuoti metai: 1998, 2005, 2010, 2014, 2015, 2016. Nežinau, aš tai kažkokių tendencijų nematau.

– Jei ne žmogus, dabar Žemė vėstų. Saulės aktyvumas mažiausias per 100 metų, ugnikalniai prišovę į atmosferą dalelių, kurios dalinai blokuoja saulės spindulius, net Žemės orbita į šaltumą.

– Apatinis ir vidurinis atmosferos sluoksniai šyla, stratosfera vėsta. Jei šildytų ne CO2, o saulė, šiltų ir stratosfera.

– Satelitai fiksuoja, kad vis mažiau šilumos kraustosi į kostmosą.

Nėra jokios alternatyvios teorijos, kuri paaiškintų šiuos stebėjimus. Ji taip pat turėtų paaiškinti, kodėl ne CO2, o <alternatyvus paaiškinimas> lemia šiltėjimą.

Čia panašiai jei užkrėsčiau draugę gonorėja. Ji sako: “Naktim negrįžti, o kai grįžti tai dvoki svetimais kvepalais. Perki gėles ir papuošalus, bet iki manęs jie nedaeina. Va nuotrauka, kur tu bučiuojiesi su kurva.”

Aš sakau, “Pirma — photoshopas. Antra, mažute, tu man vienintelė. Gonorėja užsikrėčiau kai troleibuse mano delną pimpalu perbraukė bomžas, o tada čiaudėjau ir pridengiau burną.”

Techniškai įmanoma. Bet ši alternatyvi teorija nepaaiškina visų kitų stebėjimų. Ar aš bomžui pirkau gėles? Naudojau jo kvepalus? Kokiam pasauly šios teorijos gali būti laikomos lygiavertėmis?

OK ZJBS, BET KĄ MAN DARYT?

Kol kas beveik nieko.

Kai elektrinės mašinos atpigs, pirk. Gali būti, kad reiks mažiau mėsos valgyt, nes karvės daug metano išperdžia. Liūdna, žinau. Gal su dirbtine mėsa prasisuksim.

Šiaip viskas priklauso nuo valstybių ir technologijų. Todėl reikia labai rimtai žiūrėt į politikus, kurie nerimtai žiūri į klimato kaitą. Jie neturėtų turėt karjeros valdžioje, net McDonalds’e neturėtų turėt, nes ir ten reikia atsakomybės.

Jei koks politikas paabejoja klimato kaita, jis eina į mano šūdų sąrašą. Tas pats su nuomonės lyderiais, žurnalistais, net aktoriais, sportininkais ir Uberio vairuotojais. Čia ne vieta nuomonėms. Kai chirurgas operuoja, jis neieško patarimų supermamų forume. Šiuo metu planetai vyksta smegenų operacija — leiskim, padėkim chirurgui daryt savo darbą.

Ajo, Migle, jei skaitai, troleibuse man delną pimpalu prabraukė bomžas.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: