John or Juan CC BY 2.0 Wikimedia comonds

PJ Harvey – dainininkė ir dainų autorė, kurios kuriamos muzikos žanrą sunku apibūdinti vienu žodžiu. Tiek ankstesniuose, tiek naujausiame po 7-erių metų pertraukos išleistame albume „I Inside the Old Year Dying“ ji eksperimentavo su įvairia muzika: nuo trip-hopo, panko, sunkiojo metalo iki baladžių ir bliuzo. PJ Harvey originalumas ir novatoriškumas pelnė dainininkei didelį pripažinimą.

Polly Jean Harvey yra kilusi iš Dorseto miesto Anglijoje. Dar vaikystėje išmoko groti gitara ir saksofonu. PJ Harvey karjerą apima daug sričių: nepaisant to kad ji yra dainininkė ir multiinstrumentalistė, grojanti daugybe muzikos instrumentų, ji taip pat yra aktorė, artistė, poetė ir skulptorė. Jau daugiau nei tris dešimtmečius kurianti atlikėja, išgarsėjusi dėl avangardinio stiliaus, teatriškų pasirodymų ir nuolatinių pokyčių, nenustoja stebinti savo klausytojų, kiekviena kartą sukurdama kažką naujo ir netikėto.

Ella Mullins CC BY 2.0 Wikimedia comonds

Harvey savo muzikinę karjerą pradėjo būdama 19-kos metų, 1988 metais prisijungusi prie muzikinės grupės iš Bristolio „Automatic Dlamini“. Joje Harvey grojo gitara, saksofonu ir buvo pritariančioji vokalistė. Grodama grupėje ji taip pat užmezgė tvirtą draugystę su ilgamečiu bendradarbiu Johnu Parishu, su kuriuo dainininkė bendradarbiauja iki šiol. Įgyjusi patirties 1991 metais Harvey paliko grupę ir sukūrė savąją, pavadinusi ją PJ Harvey.

Nors dabar PJ Harvey yra žinoma kaip solistė, iš pradžių, šis pavadinimas priklausė trijų žmonių grupei, kurioje Harvey buvo vokalistė ir gitaristė.  Kartu su būgnininku Robertu Ellisu ir bosistu Stephenu Vaughanu grupė 1992 metais išleido debiutinį albumą „Dry“. Nors pirmieji grupės koncertai nebuvo sėkmingi, su singlu „Dress“ grupės žinomumas pradėjo augti. Vėliau PJ Harvey išleido antrąjį albumą pavadinimu „Rid of Me“. PJ Harvey grupė tuo metu kūrė sunkaus roko, pankroko muziką su bliuzo elementais. Po trijų grupės gyvavimo metų, keliaujant muzikiniame ture po Ameriką grupėje kilo vidiniai nesutarimai, todėl trijulė 1994 metais iširo, o Polly Harvey išlaikė pavadinimą ir tęsė savo muzikinį kelią kaip solinė artistė.

1995 metais ji išleido „To Bring You My Love“ – pirmąjį albumą kaip solo atlikėja. Šiame albume atlikėja eksperimentavo su naujais stiliais ir instrumentais: ji įtraukė styginius instrumentus, vargonus, bei daugiau bliuzo elementų. Ji taip pat eksperimentavo ir su savo įvaizdžiu. Juodus odinius drabužius pakeitė suknelės ir ryškus makiažas. Kiekvienas albumas buvo tarsi nauja era – su nauju muzikos stiliumi, įvaizdžiu ir dainų tematika. Dėl to su kiekvienu albumu klausytojai nežino, ko tikėtis toliau.

„Kai kuriu naują įrašą, man pats svarbiausias dalykas yra nesikartoti. Tai ir yra mano tikslas: atrasti kažką naujo ir mesti iššūkį pačiai sau. Nes ir esu muzikoje tam, kad mokyčiausi,“- žurnalui „Rolling Stones“ pasakojo artistė.

PJ Harvey dainos yra žinomos dėl originalių ir atvirų tekstų. Ji rašo apie meilę, netektį, pop kultūrą, hedonistišką gyvenimo būdą ar politines temas. Kaip teigia pati dainininkė, įkvėpimo dainų tekstams jį semiasi iš aplinkos. Interviu su „Guardian“ metu PJ Harvey teigė, kad pasaulyje vykstantys įvykiai ją „labai paliečia“, todėl ji „jaučia pareigą apie juos rašyti“. Ji yra išleidusi dainų apie 1-ąjį pasalinį karą, įvairias socialines problemas ir apie Shakerį Aamerį – britą, laikomą Gvantanamo kalėjime. Rašydama ji taip pat apkeliavo vietas, apie kurias rašė, kalbino žmones, skaitė karių liudijimus.

Po 2016 metų albumo „The Hope Six Demolition Project“ ir jį sekusio muzikinio turo PJ Harvey teigė, kad abejojo, ar norėjo tęsti savo muzikos karjerą. Kaip pasakojo artistė, ji buvo pavargusi ir išsisėmusi, todėl baigusi turą visiškai metė muziką. Pertraukos metu ji parašė knygą „Orlam“. Ši knyga, parašyta jos gimtojo miesto Dorseto dialektu, ir muzikos ilgesys įkvėpė PJ Harvey parašyti naują, dešimtąjį jos albumą „I Inside the Old Year Dying“. Albume dainininkė pavertė dvyliką „Orlam“ eilėraščių į dainas.

Naujasis albumas, pasak pačios dainininkės, siūlo „poilsio erdvę ir paguodą – tai, kas yra labai svarbu laikais, kuriais gyvename“. Skirtingai nei pastaruosiuose albumuose, kuriuose ji dainuoja apie politines problemas ir karus, „I Inside the Old Year Dying“ albume PJ Harvey grįžta prie intymių ir asmeniškų temų. Ji sako, kad naujasis albumas yra „paguodos erdvė, pripildyta liūdesio ir netekties, bet taip pat ir meilės“.

Šalia savo muzikos ir dešimties albumų, PJ Harvey bendradarbiavo ir kūrė muziką su kitais atlikėjais. Ji išleido dainų su Nick Cave & The Bad Seeds, Mark Laneganu, Marianne Faithfull, ilgamečiu draugu Johnu Parishu ir kitais. Ji taip pat yra prašiusi dainų spektakliams, filmas ir TV serialams. PJ Harvey yra išleidusi ir dvi poezijos knygas.

PJ Harvey muzika per daugiau nei tris dešimtmečius besitęsiančią muzikinę karjerą vis keitėsi, bet dėl kintančio, drąsaus stiliaus subūrė didelį gerbėjų ratą ir pelnė kritikų pripažinimą. PJ Harvey yra vienintelė muzikos artistė, pelniusi du Mercury apdovanojimus. Ji taip pat buvo nominuota penkiems Grammy apdovanojimams.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: