Sausakimšame Kauno knygyne – D. Dargis pristatė pirmąją Lietuvos narkokroniką

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2018-02-23 12:39

Spausdinti | Komentarai

Dalius Dargis / Organzatorių archyvo nuotr.

Ketvirtadienio vakarą sausakimšame Kauno „Akropolio“ „Pegaso“ knygyne buvo pristatyta naujausia Dailiaus Dargio knyga „Kriminalinė Agurkinių odisėja“. Ši knyga šiuo metu yra viena labiausiai graibstomų visoje Lietuvoje ir jau užima antąją vietą. Tačiau ji nebus pristatoma ir pardavinėjama vakar prasidėjusioje, visą savaitgalį Vilniuje vyksiančioje „Knygų mugėje“.

Gausiai susirinkusiems mafijos istorijų mėgėjams be septynerių knygų autoriaus ir žurnalisto D. Dargio, taip pat išskirtinus pasakojimus pateikė ir Visvaldas Račkauskas, buvęs Lietuvos policijos komisaras, ilgus metus kuravęs kriminalinę policiją bei dabartinis Kauno policijos viršininko pavaduotojas Darius Pliavga. Kadaise Panevėžyje dirbęs D. Pliavga buvo vienas iš aktyviausių kovotojų su šio miesto nusikaltėlių grupuotėmis, tarp jų, ir liūdnai pagarsėjusiais Tulpiniais.

Tarp susirinkusiųjų buvo ir neblogai Kauno advokatūros sluoksniuose žinomi asmenys  – Aušra Ručienė, Raimonda Lazauskienė, Vytautas Merkšaitis bei kiti.

dailiusA80Y7749

Organzatorių archyvo nuotr.

Tai nėra knyga vien tiktai apie Agurkinius. Pagrindinė jos žinutė – narkotikų problema ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Pernai daugelis susižavėję skaitė garsiausio pasaulyje narkotikų verslo barono Pablo Escobaro sūnaus memuarus, bet mažai ką iki šiol žino apie lietuviškus narko verslo veikėjus. Kaip matau, mūsiškiai bei saviškiai visada lietuviams yra įdomesni. Taigi, galima sakyti, kad tai pirmoji narkokronika, pasakojanti apie lietuvių „žygdarbius“. Mano naujausios knygos puslapiuose pasakojama apie kelių probleminių Kauno mikrorajonų jaunimą, kuris nesurado vietos šiame pasaulyje ir vieną naujojo šimtmečio dieną išvažiavo į Europą. Pradžioje jie plėšė pasiturinčius skandinavus, o vėliau nutarė užsiimti narkotikų bizniu ir tapo žymiausiais šių laikų nusikaltėlių kartos veikėjais. Be to, knygoje keliamos ir versijos, kas ir dėl ko išties galėjo paskutiniais metais įvykdyti užsakytas žmogžudystes Kauno Šilainių rajone. Tenai buvo nušauta nemažai jaunų vyrų, kurių amžius nesiekė net 40 metų. Kaip žinia, vienas iš nužudytųjų – plačiai žinomas bušido kovotojas Remigijus Morkevičius“, – pristatydamas knygą susirinkusiems kalbėjo žurnalistas D. Dargis.

dailiusA80Y7774

Organzatorių archyvo nuotr.

Naujoji D. Dargio knyga „Kriminalinė Agurkinių odisėja“ yra paremta tikrais faktais, šimtais valandų pokalbių su žiauriausio narkokartelio dalyviais, jų mokytojais, vaikystę menančiais draugais, įtakingiausiais šalies pareigūnais, kurie savo akimis negalėjo patikėti tokiais narkomafijos veiklos mastais, perkopusiais net 1,499 mlrd. JAV dolerių. Autorius teigė, kad informaciją šiai knygai rinko kone dešimtmetį ir paskutiniais metais dažnai važinėjo į susitikimus su Lukiškių bei Šiaulių kalėjimuose kalėjusiu Kauno Agurkinių grupuotės lyderiu tituluojamu Sauliumi Velečka, Agurku, kuris vieną dieną nutarė atsiverti žurnalistui. „Tai vienas įdomiausių mano sutiktų pašnekovų. Jei jis labiau atsivertų, galima būtų susukti ir neblogą dokumentinį filmą apie jo gyvenimą bei praeitį. Kaip rodo knygos populiarumas, tokiais asmenimis besidominčiųjų yra tikrai nemažai“, – prisimindamas susitikimus su S. Velečka, kalbėjo D. Dargis.

dailiusA80Y7808

Organzatorių archyvo nuotr.

D. Dargis gimė 1978 metais garsaus fotografo Romualdo Dargio šeimoje. Nuo 1995 m. dirbo žurnalistu pagrindiniuose Lietuvos spaudos leidiniuose, interneto portaluose, savaitraščio redaktoriumi. 2010 metais parašė pirmąją iš septynių kriminalinės dokumentikos knygų Tikroji Daktarų istorija”, kuri buvo išparduota net 50 tūkstančių egzempliorių tiražu. Dėl savo knygų ir publikacijų D. Dargis bemaž 15 kartų stojo prieš teismą. Tačiau visas šmeižto bylas yra laimėjęs.

dailiusA80Y7877

dailiusA80Y7890

Dailius Dargis

dailiusA80Y7893

dailiusA80Y7900

dailiusA80Y7928

dailiusA80Y7936

dailiusA80Y7948

dailiusA80Y7952 dailiusA80Y7966

Organzatorių archyvo nuotr.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt