Youtube vaizdo įrašo kadras

JAV aktoriaus Seano Penno (Šono Peno) ir Joaquino Guzmano (Choakino Gusmano), pravarde “El Chapo” (” Neūžauga”), susitikimas Meksikos džiunglėse padėjo šią savaitę sučiupti šį narkomafijos bosą, šeštadienį sakė vienas meksikiečių pareigūnas.

JAV roko žurnalas “Rolling Stone” šeštadienį internete paskelbė S.Penno ir J.Guzmano pokalbį ir spalio 2 dienos nuotrauką, kurioje matyti, kaip “Oskaro” laureatas S.Pennas spaudžia ranką ūsuotam Sinaloa narkotikų kartelio lyderiui, vilkinčiam mėlynus marškinius.

S.Pennas rašė, kad 58 metų J.Guzmanas jį “draugiškai” apkabino, kai jie septynioms valandoms susitiko vienoje Meksikos džiunglių proskynoje. Vėliau dar įvyko pokalbiai telefonu ir vaizdo interviu.

“Aš tiekiu daugiau heroino, metamfetamino, kokaino ir marihuanos nei bet kas kitas pasaulyje”, – pareiškė J.Guzmanas S.Pennui. Apie savo nusikalstamą verslą narkomafijos bosas prisipažino siurbčiodamas tekilą.

“Aš turiu povandeninių laivų, lėktuvų, sunkvežimių ir laivų flotilę”, – sakė J.Guzmanas per tą susitikimą, kurį padėjo suorganizuoti meksikiečių aktorė Kate del Castillo (Katė del Kastiljo).

Vienas meksikiečių federalinis pareigūnas AFP sakė, jog pareigūnai “žinojo apie šį susitikimą” ir jog tai padėjo galiausiai šį penktadienį vėl sučiupti labiausiai ieškotą pasaulio žmogų – jo Sinaloa valstijoje Meksikos šiaurės vakaruose.

Meksikos generalinė prokurorė Arely Gomez (Areli Gomes) penktadienį sakė, kad J.Guzmanas susitiko su kažkokiais aktoriais ir prodiuseriais vildamasis pastatyti biografinį filmą apie save ir kad tai padėjo nustatyti jo buvimo vietą.

“Rolling Stone” taip pat paskelbė vaizdo įrašą, kuriame J.Guzmanas yra be ūsų ir kalba apie tai, kodėl sulaukęs 15-os nusprendė užsiimti narkotikų kontrabanda. Tokį sprendimą jis priėmęs todėl, kad nebuvo “jokių darbo galimybių”.

“Deja, ten, kur augau, nebuvo ir nėra jokio kito būdo išgyventi”, – sakė J.Guzmanas.

Paklaustas, ar jaučiasi esąs atsakingas už didelį narkotikų vartojimo mastą pasaulyje, jis atsakė: “Tai neteisinga. Tą dieną, kai manęs nebus, narkotikų kontrabanda nesumažės”.

Kelios dienos po minėto susitikimo susirašinėdamas SMS žinutėmis, J.Guzmanas aptarė jūrų pėstininkų sraigtasparnių reidą spalio 6 dieną, per kurį vos nebuvo sučiuptas. Jis nesureikšmino savo veido ir kojos sužeidimų, apie kuriuos pranešė pareigūnai, ir teigė: “Ne taip, kaip jie sakė. Tik truputį susižeidžiau koją”.

Pareigūnai sakė, kad jūrų pėstininkai per tą reidą nešovė į J.Guzmaną, nes jis buvo su dviem moterimis ir mergaite, ir kad jis susižeidė pats, griūdamas.

Labiausiai ieškotas pasaulio narkotikų baronas buvo areštuotas po anksti penktadienį surengto kruvino kariškių reido prieš vieną namą pakrantės mieste Močise jo gimtojoje Sinaloa valstijoje.

Per reidą žuvo penki įtariamieji ir buvo sužeistas vienas jūrų pėstininkas. Šeši žmonės per operaciją buvo sulaikyti.

J.Guzmanas ir jo apsaugos vadas pabėgo pasinaudodami miesto kanalizacijos sistema, išlindo pro vieną šulinį ir pavogė mašiną, bet buvo sučiupti kelyje ir nuvežti į motelį, kur J.Guzmanas buvo nufotografuotas sėdintis ant lovos su purvinais berankoviais marškiniais. Toks negarbingas buvo galas narkomafijos bosui, kurio milijardinis narkotikų verslas siekia net Aziją ir Europą.

Minėtame “Rolling Stone” vaizdo interviu J.Guzmano paklausiama apie įsitikinimą, kad Meksikos pareigūnai nori jį nukauti, o ne sulaikyti gyvą.

Jis atsako: “Ne, galvoju, kad jei jie mane ras, jie mane areštuos. Žinoma”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: