Po gegužės 22 -ją Vilniaus Vingio parke vykusio grupės „Rammstein“ koncerto, mergina į jį atvykusi iš Airijos, kreipėsi į policiją, teigė dalyvavusi uždarame grupės vakarėlyje ir jame buvo apsvaiginta narkotinėmis medžiagomis.

Shelby Lynn po koncerto grįžusi namo, Tviteryje ėmė dalintis savo ir kitų merginų istorijomis apie uždarus vakarėlius, kuriuos „Rammstein“ organizuoja savo koncertų metu. Mergina pasakoja, kad į vakarėlį pateko  savaitę prieš koncertą per Instagram susisiekusi su grupės pagrindinio vokalisto asistentė Aleena Makeeva ir paklausus kaip galėtų į tokį vakarėlį patekti. Ji gavo leidimą dalyvauti vakarėliuose ir prieš ir po koncerto.

Tą patį vakarą jau jautėsi labai blogai, vėmė, kita diena po koncerto išgyveno šalutinius efektus nuo neaiškių medžiagų galimai buvusių jos gėrimuose, ją stipriai pykino, krėtė šaltis, net patyrė haliucinacijas. Kadangi ji negalėjo net atsistoti, pas ją atvykusi draugė, su kuria susipažino koncerte, kartu su viešbučio darbuotojais pasirūpino, kad į jos kambarį atvyktų medikai ir policija. Deja, policija su savimi neturėjo jokių testų, kuriuos galėtų atlikti, kad išsiaiškintų kokiais narkotikais buvo apsvaiginta Shelby, todėl ji esą atliko tik testą, kurį draugė jai nupirko iš vaistinės. Tačiau buvo jau per vėlu ir testas atsakymų neparodė. Mergina kaltinimų niekam nepateikė ir kitą dieną išvyko namo į Airiją, kur planavo dar kartą keliauti medikų apžiūrai ir į policijos komisariatą.

Shelby savo paskyroje detaliai nupasakoja viską ką atsimena iš to vakaro, deja vakaro eigoje merginos atmintis sušlubuoja. Kaip teigia savo pasakojime, ji per visą vakarą išgėrė tik du gėrimus ir tekilos šotą. Vėliau Till Lindemann vadybininkas Joe ją pasikvietė pranešti, kad Till norėtų su ja susitikti. Mergina iškart jautė, kad susitikimas organizuojamas dėl lytinių santykių, todėl iškart atsisakė ir pranešė nenorinti tuo užsiimti. Vadybininkas merginą patikino, kad vokalistas Till susitikti nori ne dėl to.

Štai jos pasakojimas*:

Aš esu mergina, kuri buvo apnuodyta „Rammstein“ koncerte. Parašysiu ilgą įrašą su visomis nuotraukomis/vaizdo įrašais, kuriuos turiu. Vaizdo įrašais, kuriuose esu aiškiai apkvaišusi. Duokit man apie valandą viskam gražiai ir rišliai surikiuoti, kad tai nebūtų tiesiog padrikas nuotraukų/vaizdo įrašų/informacijos suvertimas.

Aleena Makeeva mane pakvietė į priekinę eilę. 

Praeitą savaitę per „Instagram“ parašiau jai žinutę klausdama, kaip galėčiau patekti į vakarėlį po koncerto, ir kad labai norėčiau, kad mane apsvarstytų dėl dalyvavimo. 

Ji pasiteiravo mano amžiaus ir kilmės, ir kuomet tai patvirtinau, ji atsiuntė man nuorodą į „WhatsApp“ grupę.

Visų merginų buvo paprašyta atsiųsti po „selfį“ prirašant „Noriu į vakarėlį prieš koncertą” arba „Noriu į vakarėlį po koncerto”. 

Parašiau: „Noriu į vakarėlį po koncerto.” 

Vis tiek dalyvavau tiek vakarėlyje prieš, tiek po. Atėjo šių metų  gegužės 22-oji, ir visos merginos kartu su vienu vaikinu, kuris buvo vienos merginos +1, buvo Joe nuvesti bendroje grupėje.

Pakeliui į renginio vietą stabtelėjome, ir Joe paprašė visų išsirikiuoti eile, petys į petį. Aš maniau, kad jis skaičiuoja dalyves. Tačiau vietoj to jis ėmė eiti palei eilę filmuodamas ir prisiartindamas prie specifinių merginų. Maždaug 4 iš viso, įskaitant mane.

Jis priartino kamerą prie vienos merginos veido, tuomet atėjo prie manęs ir filmavo mane nejaukiai ilgą laiką. Iš pradžių sakiau „Labaaaaas! Oooo Rammstein” ar kažką panašaus. Tikėjausi, kad jis eis toliau, tačiau jis laikė kamerą prie pat mano veido įtartinai ilgą laiką.

Mes einame toliau ir prieiname prie koncerto vietos. Mūsų paprašė palaukti ir tuomet Joe grįžo sakydamas: „Gerai! Kas iš jūsų niekada nematė „Rammstein“ arba nebuvot šito patyrę anksčiau?”. Aš pakėliau savo ranką, kaip ir kelios kitos merginos. Jis tuomet atrinko mus eiti į vakarėlį prieš koncertą  kartu su keliomis kitomis merginomis.

Pakeliui jis sakė: „Klausiau, ar niekas iš jūsų anksčiau nėra buvę dėl to, kad turime ribotą vietų skaičių, ir kadangi tai yra proga, pasitaikanti tik kartą gyvenime, ir norėjau, kad visos gautų galimybę.” 

Dabar galvojant manau, kad to buvo klausta tikriausiai dėl to, kad mes nežinotume apie tai, kas mūsų laukia.

Tuomet ateiname į vakarėlio prieš koncertą kambarį. Mūsų paprašo palikti telefonus ant stalo, jie kambaryje draudžiami. Joe tuomet ateina po kurio laiko ir sako: „Gerai, merginos, jūsų darbas iš esmės yra užsikurti ir gerti, mes norime geros energijos”.

Aš pasakiau: „Aš esu ta mergina! Aš airė, aš užkuriu vakarėlius,”. 

Turėjau omeny, kad esu pakankamai pasitikinti savimi, kad dainuočiau, šokčiau ir gerčiau, ypač per „Rammstein“, nes dievinu jų muziką.

Jis vėl išeina. Aš iš viso išgeriu 2 gėrimus. Yra didelis šaldytuvas, iki kraštų pripildytas daugiausia „Prosecco“. 

Šiek tiek užkandu saliamio ir išgeriu energinių gėrimų. Taip pat ant stalo yra degtinės butelių. Aš įsipilu sau mažą kiekį degtinės ir energetinio gėrimo. O po to – „Prosecco“. Man tai yra niekis, nesu nė kiek apsvaigusi.

Mes, merginos, kurį laiką šnekučiuojamės, tuomet tarpduryje atsiranda Joe ir pamoja man ranka kviesdamas ateiti. Aš buvau įsitikinusi, kad kažkas yra blogai, kad galbūt aš pažeidžiau „dress“ kodą, nes nesu apsirengusi spalvingai. 

Aš išėjau iš kambario ir paklausiau: „Ar viskas gerai?“. Jis atsako: „Ne, nieko blogo, aš tiesiog norėjau su tavimi pasikalbėti, nes tavo anglų kalba yra geriausia”. 

Aš sakau: „A, tuomet viskas gerai. Kas atsitiko?”. Joe Letz sako: „Till norėtų su tavimi susitikti”. Iš karto aš atsakau: „Kodėl? Kodėl mane? Ar tai sekso reikalas?”. Joe atsako: „Ne, ne, visiškai nieko panašaus! Till yra tobulas džentelmenas”. 

Aš sakau: „Sakykit man tiesą. Prašau. Ar tai dėl sekso ir ar jis iš tikrųjų agresyvus?”

Vėl, jis sako: „Ne, nieko panašaus, visa tai tik dėl 5 minučių pabuvimo kartu po scena per DJ pertrauką”. 

Aš vėl jo klausiu: „Bet kodėl mane?”

Jis man nieko neatsakė.

Aš sutinku, nes jis atrodė nuoširdus sakydamas, jog nebus jokio sekso. Joe sako: „Tik nesakyk kitoms merginoms”.

Ir po šio pokalbio manęs ėmė prašyti kalbėti tyliau. Po to grįžtu į kambarį ir šneku su merginomis dar kurį laiką.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shelby (@shelbys69666)

Viena mergina manęs paklausė, kodėl buvau pakviesta išeiti, ir aš jai viską papasakojau, o ji sako: „Mergaite, ne, prašau, neik pas jį, jis nori sekso, aš čia net neturėčiau būti, nes patekau uždengdama savo šeštadieniui skirtą apyrankę.” 

Aš atsakiau: „O, šūdas, aš noriu atsisakyti, visko atsisakyti, ar jau per vėlu? Per koncertą, prašau, neleiskit man niekur eiti”.

Aš sakiau: „Prašau, prašau, kad ir ką sakyčiau, neleiskit man niekur eiti”. 

Ir ji sutiko. 

Po to į kambarį ateina Till ir paprašo visų merginų išgerti po tekilos šotą, ir mes visos sutikome. 

Jis įpylė jo iš butelio ir tuomet sudaužė apie 4-5 viskio taures, ir paprašė 2 merginų taip pat sudaužyti savąsias.

Tai įvyko maždaug 20 val. 

Netrukus po to Till palieka kambarį ir koncertas prasideda. Tai momentas, nuo kurio mano atmintis tiesiog nebeveikia. Viskas iki tol yra taip aišku, bet nuo maždaug 20:30 val. mano atmintis užgęsta. Esu kaip žmogus zombis, dainuoju, šoku, bet kliuvinėju ir griuvinėju.

Iš rankų krenta daiktai. Man nespėjus nieko suprasti, jau prasideda pertrauka, laikas prabėgo taip greitai. Pamenu, kad mergina iš anksčiau bandė mane laikyti, tačiau Joe mane išsivedė.

Tuomet esu nuvedama po scena. Praskleidžiu užuolaidą ir iš karto apšalu ir pasijaučiu siaubingai. Šitame kambaryje galėtų tilpti galbūt 4 žmonės. Mažytis, mažytis, kaip matavimosi kabina parduotuvėje. Ten aš laukiu, kol pasirodys Till, jis ateina ir aš iš karto sakau: „Till, jeigu tu čia dėl sekso, aš to visiškai nenoriu. Seksas man yra labai ypatingas ir aš su nepažįstamais nesantykiauju”. 

Jis iš karto supyksta, rėkdamas: „Ak, Joe sakė, kad tu norėjai”.

Aš pakartoju: „Atleisk, kad tave nuviliu, tačiau seksas man yra ypatingas ir aš negaliu”. 

Jis atsako: „Taip, tu jau tą sakei“. 

Tuomet jis įniršęs išsiveržia pro užuolaidas. Palaukiau minutę, kad duočiau jam laiko išeiti, bet kai aš išeidinėjau, jis vis dar stoviniavo šalia užuolaidų. 

Jis man sako: „Ne. Tu palauk”.

Aš palaukiau dar 10 minučių ir tuomet išėjau.

Tuomet susirandu Joe ir sakau: „Tu man melavai, Till ant manęs dabar labai supykęs, rimtai supykęs”. 

Joe sako: „A, nesirūpink dėl to, aš su juo susitvarkysiu, tai mano klaida”. 

Tuomet esu nuvedama atgal pas merginų grupę priekinėje eilėje.

Jie atlieka likusią koncerto dalį ir likus 2 dainoms iki pabaigos visos merginos dešinėje scenos pusėje yra nuvedamos šalin. Kitas dalykas, kurį pamenu, tai vakarėlis po koncerto, kur Richard sėdi kitapus nuo manęs. Aš daugiau vakarėlyje nieko nebegėriau, išskyrus 2 butelius vandens.

Surandu kelias merginas, kurios man pasakoja intymias istorijas, kurias jie patyrė su Till. Nemažai šokiruojančių dalykų. Bet tai nėra istorija, kurią galiu pasakoti. 2 val. nakties viena iš tų merginų pamato, jog bandau palikti vakarėlį, nes mane labai pykina, ji paklausia, ar man viskas gerai, aš atsakiau: „Ne, man labai bloga”.

Ji nusivedė mane į tualetą, kuriame aš kurį laiką intensyviai vėmiau. Grįžtu į vakarėlį ir stengiuosi elgtis natūraliai, pasiimu vandens ir išeinu. Išeidinėdama griuvinėjau ir du labai malonūs žmonės padėjo man nusigauti namo, sustabdė taksi ir už jį sumokėjo.

Aš pamečiau savo viešbučio kortelę, tad kai atvykau, pradėjau panikuoti, bet miela, paslaugi pora, rūkanti gatvėje, taip pat buvo apsistojusi viešbutyje. Aš jiems trumpai papasakoju apie tai, kas įvyko, ir jie man padėjo iš registratūros gauti naują kortelę.

Pajaučiau, kad grįžtant iš koncerto man ėmė truputį skaudėti, tad kai grįžau į kambarį, nusirengiau rūbus ir pamačiau visas mėlynes.

Negaliu užmigti visą dieną ir naktį, ir dar kitą dieną, vis dar kenčianti nuo neaišku kokių man duotų svaigalų. Ateina rytas ir man pablogėja, labai pablogėja. Be perstojo drebu, negaliu net paeiti nuo lovos nesuklupdama, aš vemiu, viduriuoju, šąlu, o tuomet prakaituoju.

Kitą dieną man parašo mergina, kuri man padėjo per vakarėlį po koncerto, norėdama pasiteirauti, ar man viskas gerai. Pasakau jai, kad man buvo labai bloga, ir ji atsako, kad jai nutiko tas pats. Ir jos draugei. Ir dar kitai. Ir dar kitai.

Tuomet ji su kita drauge iš vakarėlio atvyksta manimi pasirūpinti, jos primygtinai siūlėsi man padėti ir dėl to aš esu be galo joms dėkinga. 

Jos buvo su manimi visą dieną ir darė viską, kad man padėtų. Jos kalbėjo su registratūra ir pasirūpino, kad policija ir greitosios pagalbos komanda atvyktų į mano viešbučio kambarį, nes aš buvau pernelyg  prastoje būsenoje, kad kur nors pati paeičiau. Greitosios pagalbos darbuotojai atvyko pirmi ir mane patikrino sakydami, kad tik policija gali atlikti tyrimą dėl kvaišalų. Policijos aš laukiau maždaug valandą ir kai jie atvyko, jie atsakė, kad neturi jokių testų su savimi, ir kad „galime nusipirkti jų iš vietinės vaistinės“. 

Mano draugė nueina ir jų nuperka (angelas žemėje). Aš pasidarau testą, bet negaunu jokio rezultato, galbūt dėl to, kad per vėlu/nesusekama.

Tai nuvylė, bet geriau buvo pabandyti nei iš viso nieko nedaryti. Merginos paliko mano kambarį apie 20 val., kuomet aš taip smarkiai nebedrebėjau, ir leido man ilsėtis. Jos nenorėjo manęs palikti, bet aš sakiau, jog susisiekiau su savo mama, seserimi, visais, ir juos nuolat informuoju.

Naktį, kai merginos buvo mano kambaryje, aš taip pat patyriau haliucinacijas. Mano kambario kėdėje sėdėjo vyras. Tuščia siena tapo langu su vaizdu į saulėlydį, ir moteris šnabždėjo man į ausį. Žinojau, kad tai nėra tikrovė, bet vis tiek buvau labai išsigandusi.

Atsikeliu kitą rytą jausdamasi daug geriau, galėdama vaikščioti, be pykinimo, be drebulių. Tik jaučiau skausmą per visą savo kūną.

Galop dabar laukiu savo 7 val. jungiamojo skrydžio. Grįžusi namo keliausiu tiesiai į ligoninę pilnam toksikologiniam tyrimui. Kraujo, plaukų, nagų mėginiai. Po ligoninės eisiu į policiją, kad parašyčiau daug detalesnį pareiškimą nei tą, kurį iš manęs paėmė Lietuvos policija.

Aš turiu labai daug informacijos iš kitų merginų. Bet kol negausiu sutikimo iš jų, kad galiu dalintis jų istorijomis/nuotraukomis, nekalbėsiu apie jų patirtis. Viskas, ką dabar pasakysiu, tai kad Till ir Joe yra iškrypę, nesveiki vyrai.

Prašau, jeigu kas nors esate patyrę kažką panašaus, parašykite man, jeigu sutinkate, kad pasidalinčiau jūsų pasakojimu. Ir prašau pasakyti, ar norėtumėte, kad užtušuočiau jūsų vardą ir profilio nuotrauką.

*JARMO vertimas

Įrašo pabaigoje Shelby paskatino kitas merginas dalyvavusias „Rammstein“ vakarėliuose ir atsidūrusias tokiose situacijose parašyti jai savo pasakojimus. Tokių laiškų ji gavo ir tais, kuriuos jai merginos leido, pasidalino. Panašu, kad ši grupė buvo suplanavusi ne viena ir ne du vakarėlius, kur merginos atrenkamos pagal amžių ir tam tikrą išvaizdą, tuomet vakarėlio metu svaiginamos ir jomis siekiama seksualiai pasinaudoti.

Kita mergina, buvusi vakarėlyje, ją taip pat įspėjo su Till geriau nesusitikti. Tačiau koncerto metu Shelby pasijautė siaubingai apsvaigusi ir per pertrauka yra nuvedama į mažą kambarėlį po scena susitikimui su Till. Jam atėjus ji iškarto pabrėžė, kad nenori su juo užsiimti lytiniais santykiais, Till sureagavo agresyviai sakydamas, kad jo vadybininkas jam perdavė priešingą informaciją.

Shelby savo Tviterio įrašuose pabrėžia, kad prievartos nepatyrė. „Norėčiau dar kartą patikslinti. Till manęs nepalietė. Jis sutiko, kad aš nenoriu su juo mylėtis. Niekada neteigiau, kad jis mane išprievartavo. Prieš teigdami, perskaitykite visus „Twitter“ įrašus, kad gautumėte visą kontekstą.“ Tačiau akivaizdu, kad mergina buvo apsvaiginta. Po koncerto ji grįžo su daugybe mėlynių, kurių nuotraukas, taip pat, paviešino.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shelby (@shelbys69666)

Nors Lietuvoje Shelby kaltinimų nepateikė, grįžusi į Airiją kaip ir pranešė tviteryje, kreipėsi į teisėsaugą. Kitą dieną po koncerto mergina išskrido ir grįžusi į savo šalį kreipėsi į teisėsaugą. Šiuo metu Airijos ir Lietuvos pareigūnai bendradarbiauja tyrime.

Šia istorija aktyviai dalinosi Lietuviai: Rica Janings, Elžbieta Latėnaitė, Beata Tiškevič, Meda Džiugaitė, reikalaudami policijos ir žiniasklaidos atsako į situaciją.

Tiek „Rammstein“ koncertą organizavusios įmonės „Liv Nation Lietuva“ atstovai, tiek ir patys grupės „Rammstein“ neigia mestus kaltinimus.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis jarmo.net teigė, kad gegužės 23-ąją apie 13:36 val. buvo gautas pranešimas, kad viešbučio gyventoja teigia, kad vakarykščio „Rammstein“ koncerto metu kažkas į gėrimus jai įmaišė narkotinių medžiagų, bandė išprievartauti. Informacija perduota medikams ir policijai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: