© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kai įžymybės kalba jų klausosi visi, net pačios galingiausios kompanijos, ypatingai tada, kai tai daro garsioji dainininkė Taylor Swift. Praėjus mažiau nei 24 valandoms po dainininkės pareiškimo apie tai, kaip „Apple“ neplanavo mokėti autorinių honorarų  per trijų mėnesių bandomąjį laikotarpį naujai išleistiems hitams, kompanija pakeitė savo poziciją, ir patvirtino, kad už tai mokės savo pilną autorinį honorarą.

Laiške, kuris buvo paskelbtas sekmadienio rytą, pavadinimu „Apple su meilė Taylor,“ ponia Swift atkreipė dėmesį į situaciją, kuri sukėlė diskusijų bangą muzikos pasaulyje. „Apple“, kuris paskelbė prenumeruojamo muzikos tekėjo paslaugą, siekiant konkuruoti su „Spotify“, „Rapsodija“ ir „Deezer“, neketino mokėti autorinių honorarų per bandomąjį 3 mėnesių laikotarpį.

“Kai aš pabudau šį rytą ir perskaičiau Taylor pastabą, susimasčiau kad, mes turime priimti pakeitimus,” – teigė Eddy Cue, „Apple“ vyresnysis interneto programinės įrangos ir paslaugų viceprezidentas. Swift savo ruožtu teigia, jog „Apple“ politika „sukrečianti, apvilianti ir visiškai kitokia nuo šios istoriškai progresyvios kompanijos.” “Mes neprašome jūsų nemokamų iPhones, todėl nepaprašykit, kad mes suteiktume jums nemokamą savo muziką“. Ir kaip sakė dainininkė, ji kalba ne tik už save, bet ir  už kitus muzikantus, kurie bijo viešai prabilti apie šią problemą. Elvis Costello Taylor Swift pastabą pavadino“pastaba nuo mūsų būsimos prezidentės.”

Nauja „Apple“ paslauga, pavadinta Apple Music, pasauliniu lygiu taps pasiekiama birželio 30-ąją. Be jau senos iTunes duomenų perkėlimo parduotuvės, tai apims 10 dolerių kainuojantį prenumeruojamą planą, nemokamą interneto radiją ir žiniasklaidos platformą, kuri leis muzikantams kelti savo vaizdo įrašus, dainas ir kitą turinį skirtą gerbėjams. Skirtingai nuo Spotify, kuris leidžia klientams klausyti muzikos nemokamai arba mokėti įmokas, „Apple“ prenumeratos neturės jokio nemokamo lygmens.

Eddy Cue, „Apple“ vadovas, atsakingas už iTunes ir Apple Music, pasakė, kad pats asmeniškai kalbėjo su Taylor Swift sekmadienį. “Aš leidau jai žinoti, kad mes išgirdome jos žodžius ir padarėme pakeitimą,” Ponas Cue teigė, kad „Apple“ jau dabar sumokės autorinius honorarus įrašų kompanijoms ir muzikos leidėjams, už muzikos naudojimą bandomuoju laikotarpiu. Jis atsisakė apibrėžti, kiek konkrečiai pinigų, tai kainuos kompanijai, kuri yra didžiausia muzikos mažmenininkė.

Taylor Swift visada  buvo tiesmuka, ypatingai tais atvejais kai problemos susijusios su muzikantais. „Wall Street Journal“ pernai, ji teigė: “Už vertingus daiktus reikia mokėti. Mano nuomone, muzika neturėtų būti nemokama.”

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: