Manoteisės.lt archyvo nuotr.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė buvusio Juozo Miltinio dramos teatro vadovo Lino Zaikausko apeliacinį skundą, kuriuo jis prašė panaikinti lygių galimybių kontrolierės sprendimą dėl seksualinio priekabiavimo. Teisėjų kolegija pripažino, kad pirmosios instancijos teismas bylą išnagrinėjo tinkamai.

Dar 2017 metais lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė atliko tyrimą ir nustatė, kad L. Zaikauskas seksualiai priekabiavo prie savo darbuotojos taip šiurkščiai pažeisdamas aktorės teises. Reaguodama į kontrolierės sprendimą, tuometinė kultūros ministrė atleido režisierių iš teatro vadovo pareigų.

Nesutikęs su kontrolierės išvada, L. Zaikauskas kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydamas panaikinti kontrolierės sprendimą. Teismas, išnagrinėjęs jo skundą, konstatavo, kad tyrimas dėl lygių galimybių pažeidimo buvo atliktas tinkamai – režisierius nepateikė įrodymų, paneigiančių faktą, jog jis seksualiai priekabiavimo prie darbuotojos.

Apeliacine tvarka L. Zaikauskas apskundė šį sprendimą aukštesnės instancijos teismui. Šių metų balandį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiama nutartimi pripažino, kad lygių galimybių kontrolierė buvo teisi.

Teisėjų kolegija taip pat atkreipė dėmesį, kad Panevėžio apylinkės teismas baudžiamojoje byloje režisierių pripažino kaltu dėl pasikėsinimo priversti lytiškai santykiauti.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba

Manoteisės.lt

Rekomenduojame

Šis tekstas – manoteises.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti manoteises.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: