Organizatorių archyvo nuotr.

Šiandien maisto išsinešimo paslauga tapo ypač populiari. Tai stipriai paskatino vis didėjantis visuomenės gyvenimo tempas ir Covid-19 epidemija, kuri žmones išmokė mėgautis šefo paruoštu maistu neišeinant iš namų.

Užsisakyti maistą iš šalia esančios maitinimo įstaigos ar per specialias maisto pristatymo progrėmeles yra nepaprastai patogu. Tačiau kaip paruoštą patiekalą pristatyti iki vartotojo, išlaikant jo išvaizdą ir skonį – paskutiniu metu toks klausimas kamuoja daugelį maisto tiekimo specialistų. Vykdant nuotolines maisto ir gėrimų degustacijas epidemijos metu, maisto tiekėjai sunkiai rasdavo tinkamo dydžio ir suskirstymo maisto išsinešimo pakuotes. Taip pat tapo aišku, kad dėl transportavimo trukmės maistas vartotoją pasieks pravėsęs. Na, o suvartotas maistas palieka kalną vienkartinių indų.

Organizatorių archyvo nuotr.

Būtent šie pagrindiniai veiksniai ir Europos maisto technologijų ir inovacijų instituto (EIT FOOD) organizuojamos vartotojų įsitraukimo laboratorijos (orig. EIT Food RIS Consumer Engagement Labs 2022) pastūmėjo susiburti KTU Maisto instituto mokslininkus kartu su Kauno miesto gyventojais, pakavimo ekspertus iš bendrovės „Spaudos departamentas“ ir restorano „Daugirdas“ specialistus. Tyrimo metu buvo sukurtos trijų skirtingų dydžių, patogaus suskirstymo maisto išsinešimo pakuotės, kurios be visų savo privalumų dar yra ir draugiškos gamtai, nenaudojant nei gramo plastiko. Dėžutės pagamintos iš kartono, kuris leidžia maistą pasišildyti orkaitėje 180 C temperatūroje arba mikrobangų krosnelėje prieš pat valgant. Restorane specialiai lėtuoju būdu Sous Vide gaminamas maistas yra pritaikytas lengvai tai padaryti. Kartonas puikiai tinka įvairiai spaudai – ant dėžučių gali puikuotis restorano logotipas ar kita svarbi informacija – patiekalo šildymo instrukcija, pakuotės perdirbimo galimybės. Be to, maistą galimą valgyti tiesiai iš pakuotės, neperdedant į indus. Pakuotė pagaminta specialiu būdu, iš vieno kartono lakšto, todėl nėra sudūrimų, kurie lemtų skysčio pratekėjimą – pakuotė visiškai sandari!

Organizatorių archyvo nuotr.

Siekiant kuo geriau išsaugoti estetišką vaizdą transportavimo metu, sukurta ir speciali įmautė – ji prilaiko dėžutes horizontalioje padėtyje, neleisdama joms vartytis, kaip tai galėtų būti paprastame maišelyje.

Artimiausiu metu restoraną pasieks šių inovatyvių pakuočių siunta. Kiekvienas, užsisakęs maistą ar naujo sezono meniu degustaciją išsinešimui, galės mėgautis vakariene namuose tarsi restorane.

Organizatorių archyvo nuotr.

Ši inovacija palanki ne tik vartotojui, bet ir restoranui. Tikimės, kad tokio koncepto įpakavimai artimiausiu metu pakeis netvarias ir nepatogias įvairaus plastiko išsineštinio maisto dėžutes.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: