Nuteistasis Valentinas Talutas

Italijos teismas nuteisė kalėti 24 metus vyrą, žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) tyčia užkrėtusį netgi virš 30 moterų, su kuriomis be apsaugos priemonių užsiiminėdavo lytiniais santykiais. 33-ejų metų buhalteris Valentinas Talutas viliodavo moteris socialiniuose tinkluose ir pažinčių svetainėse. Be to, kartais jis santykiaudavo net su 6 moterimis vienu metu. Daugelis italo aukų buvo studentės. Jauniausioji mergina santykiavusi su kaltinamuoju buvo vos 14-metė, o vyriausioji – 40 metų.

Kovo mėnesį prasidėjusio teismo proceso metu moterys pasakojo, kaip V. Talutas jas vaišindavo vynu ir lepindavo vakarienėmis, tvirtindavo jas įsimylėjęs ir įtikinėdavo užsiimti nesaugiais lytiniais santykiais. Moterys, prašiusios jo naudoti prezervatyvą, tvirtino, kad vyras atsakydavo ir meluodavo esąs alergiškas apsaugos priemonėms arba ką tik išsityręs dėl ŽIV. Kiekviena moteris pasakojo apie patirtą siaubą užsikrėtus ŽIV infekcija, dėl kurios nuo merginų atitolo net jų šeimos, bei medicininius išbandymus, kurie sukeldavo daug psichologinės įtampos. Kai kurios moterys su V. Talutu kartu liko ne vieną mėnesį po to, kai suprato užsikrėtusios. Tačiau, galiausiai jį palikdavo neapsikentusios italo nuolatinės neištikimybės.

Teismas metu buvo išsiaiškinti, kad imuninę sistemą ardančiu virusu V. Talutas užkrėtė apie 30 moterų iš 53, su kuriomis jis turėjo lytinių santykių nuo 2006-ųjų, kai jam buvo diagnozuotas ŽIV, iki vyro sulaikymo 2015 metais. Prokurorės teigimu V. Talutas niekada nebendradarbiavo su teisėsauga, teikė melagingus parodymus, neigė atsakomybę už savo veiksmus, netgi pateikus svarių įrodymų. Tačiau advokatai kaltinamąjį vaizdavo vyrą kone kaip auką, trokštančią žmogiškos šilumos, niekados nepažinojusio savo motinos – ŽIV užsikrėtusios narkomanės, kuri mirė, kai jam buvo vos ketveri.

Viena iš užsikrėtusiųjų moterų iki šiol atsisako nutraukti ryšius su V. Talutu. Liepą ji pasakojo teismui apie 2014-aisiais įvykusią jųdviejų pažintį, teigdama, kad jis jai iškart prisipažino esantis užsikrėtęs ŽIV, ir kaip iš meilės ji atleido jo neištikimybę. Jos teigimu jie trokšta susituokti, o jos mylimasis nėra tas išsigimėlis, kokiu jį vaizduoja žiniasklaida bei prokurorė.

Nors prokurorai reikalavo kaltinamąjį nuteisti kalėti iki gyvos galvos už „sąmoningą sužalojimą“ ir sukeltą „epidemiją“, po 12 valandų svarstymo teismas nuteisė vyrą kalėti 24 metus remdamiesi tuo, kad šis savo veiksmais epidemijos nesukėlė.

Taip pat skaitykite: Nepastebėtas pagalbos šauksmas dėl seksualinio smurto kine, arba „Išprievartavimo scena nebuvo suderinta“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: