Padidėjęs svoris vyrams sukelia gana didelį diskomfortą, nes vis dėlto didėja ne tik pilvo, bet ir krūtinės apimtys. Ginekomastija yra viena iš netinkamos mitybos pasekmių, tačiau svarbu žinoti, kad ji kamuoti gali ir visiškai dėl kitų priežasčių. Tiksliau kalbant, ginekomastija vyrus neretai kamuoja ir dėl vėžinių susirgimų, todėl labai svarbu nedelsti ir laiku kreiptis į gydytojus išsamesniems tyrimams.

Krūtų padidėjimą gali nulemti ne daug veiksnių

Vyrų krūtų liaukos išvešėjimas gali būti siejamas ir su organų veiklos sutrikimais. Be jokios abejonės, kad vyrams dažniausiai krūtys ima augti didėjant estrogeno kiekiui organizme. Jis išsiskiria ne tik propaguojant nesveiką gyvenimo būdą, bet ir vartojant alkoholinius gėrimus nejaučiant jokio saiko. Alkoholis, tiksliau kalbant, yra viena dažniausių priežasčių kodėl vyrus kamuoja tiek pilvo apimčių, tiek ir krūtų padidėjimas.

Kitos priežastys gali būti susijusios su sveikatos sutrikimais. Kaip jau aukščiau minėta, ginekomastijos atsiradimą gali lemti netinkama inkstų ar kepenų veikla. Sutrikus šių organų veiklai, nedelsiant kreipkitės į šeimos gydytoją. Plastikos chirurgai turėtų būti pasirenkami paskutinėje vietoje, jeigu problemos yra gerokai rimtesnės.

Vyrams krūtų mažinimo operacijos atliekamos plastikos chirurgų, bet turėkite galvoje, kad operacijos kaina ir eiga gali jus nemaloniai nustebinti.

Kas laukia vyrų, kurie pasirenka ginekomastijos operaciją?

Norint, kad operacijos rezultatai būtų akivaizdūs, pacientas chirurgui turi nurodyti visus savo lūkesčius, nes vis dėlto pasitaiko atvejų, kuomet pacientai neteisingai supranta operacijos esmę. Šios operacijos atlikimo metu krūtys koreguojamos taip, jog abiejų dydis būtų vienodas. Žinoma, operacijos metu pašalinama krūtų liauka ir bendrai krūtinės apimtis sumažėja. Tačiau, turėkite galvoje, kad šiai ligai taip pat būdingas krūtų asimetriškumas. Tai reiškia, kad ginekomastija gali paskatinti vienos krūties patologijas – viena gali būti didesnė, o kita – mažesnė.

Operacijai pasiruošimas taip pat yra būtinas. Pacientas turės užpildyti klausimyną, kuriame teks atsakyti į klausimus, susijusius su sveikatos problemomis. Dažniausiai pacientai turi atskleisti ar jie neserga jokiomis lėtinėmis ligomis. Pacientas turi nurodyti ar yra kažkam alergiškas. Klausimų bus ne vienas ir ne du. Chirurgai pabrėžia, kad į visus klausimus reikia atsakyti sąžiningai, nes nuo to priklausys paciento saugumas.

Be abejo, plastikos chirurgai įspės, kad sveikimo periodas po operacijos truks ne vieną ir ne dvi dienas. Dažniausiai tokiai plastinei operacijai ruošiamasi iš anksto ir pacientai nusprendžia išeiti atostogų. Tad, jeigu jums bus reikalinga ginekomastijos operacija, tuomet su darbdaviu suderinkite visas detales. Paprasčiausiai, tokiai operacijai nėra išrašomas nedarbingumo lapelis.

Kaip atrodo sveikimo laikotarpis?

Po operacijos pacientai klinikoje įprastai praleidžia apie tris paras. Bet, jeigu po operacijos sveikatos būklė įvertinama gerai, pacientas išleidžiamas namo kiek anksčiau. Aišku, prieš tai jam pravedamas instruktažas, kuriame pabrėžiama ką galima daryti ir ko ne.

Įprastai, po operacijos pacientams draudžiama vairuoti automobilį. Kadangi operacija atliekama bendroje nejautroje, po jos vis dar gali būti jaučiamas galvos svaigimas, kuris gali trukti kelias dienas. Tad, iš anksto suplanuokite kas jus atvyks paimti iš klinikos.

Pacientai namie taip pat turi elgtis labai atsargiai. Jiems reikalingas poilsis, tad natūralu, kad jokiais būdais negalės užsiimti fizine veikla. Visus buities darbus turės atlikti kažkas kitas. Tad, iš anksto pasirūpinkite, kad jūsų namus kažkas prižiūrėtų.

Sveikimo periodas gali trukti mėnesį, o kai kuriais atvejais netgi dar ilgiau. Viskas priklauso nuo paciento įsiklausymo į chirurgų nurodymus.

Ginekomastija Ficlinica

Užsakymo Nr. KMC210218

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: