© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kompiuterinės tomografijos tyrimas yra itin naudingas tam tikrais atvejais, kai gydytojui sudėtinga nustatyti ligos ar nemalonių simptomų priežastį vien tik kalbantis su pacientu.

KT tyrimas jau naudojamas medicinoje daug metų ir padėjo daktarams išgelbėti begalę gyvybių. Šis tyrimas padeda nustatyti net piktybinius bei gerybinius auglius, augančias cistas ar gręsiantį invalidumą. Visgi, kad ir kaip būtų gaila, visuomenėje yra gajų mitų apie šį tyrimą. Nemaža žmonių dalis mano, kad šis tyrimas gali būti pavojingas žmogaus organizmui ir netgi pakenkti sveikatai. Tačiau, jei jums gydytojas paskyrė šį tyrimą, nedelsdami užsirašykite ir atlikite jį – gydytojai šio tyrimo tikrai neskiria šiaip sau.

Pasiruošti kompiuterinės tomografijos tyrimui tikrai nėra sudėtinga. Visgi, pasiruošimas priklauso didžiąja dalimi nuo to, kurią kūno dalį jums tirs. Taigi, jeigu važiuosite tirti minkštųjų kaklo audinių arba krūtinės ląstos, pasistenkite nevalgyti bent dvi valandas prieš tyrimo pradžią. Jei važiuosite atlikti skrandžio ar žarnyno tyrimo, nevalgykite mažiausiai keturias valandas – skrandis turi būti visiškai tuščias, kad gydytojai galėtų matyti aiškų ir švarų jūsų organizmo vaizdą. Kai kuriais atvejais prieš tiriant žarnyną yra patariama nevalgyti dar ilgiau, nes kietas maistas dažnai virškinamas bent dešimt ar netgi dvylika valandų. Geriausia tyrimą darytis ryte, nepusryčiavus prieš tai.

https://tomografija.lt/

Užsakymo Nr. KMC200118

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: