Rusijos startuolis, robotikos įmonė, kuri save apibūdina kaip didžiausią aptarnaujančius robotus kuriančią kompaniją šiaurės ir rytų Europoje. Vienas iš jų produktų, robotas-palydovas, pavadintas Robo-C, pasak jų, gali būti apipavidalintas kaip bet kuri įžymybė.

Šie robtai gali atlikti visus namų ruošos darbus. Merlin Monro sutiks svečius, Viljamas Šekspyras vaikams seks pasakas, o Krištianas Ronaldo valdys sumanią namų priežiūros sistemą, žadama įmonės puslapyje. Nors dauguma šių minėtų įžymybių, panašu, egzistuoja tik internetinėje svetainėje, įmonė vis tik jau sukūrė veikiantį robotizuotą Arnoldo Švarcnegerio prototipą, kuris buvo pristatytas kelete šiemet vykusių technikos mugių.

Promobot teigia: Arnoldas Švarcnegeris pasitiks jūsų svečius, įjungs šviesą ir užkais virdulį. Tačiau tikrasis A. Švarcnegeris įmonei nusiuntė laišką, kuriame paskatino įmonę liautis, tarsi sakydamas Taip, PO VELNIŲ, aš tai darysiu.

Digital Trends, kurie šį robotą matė praėjusį mėnesį, teigė, kad mašina kalba, visų nuostabai, su britišku akcentu, tačiau šis, esą, Arnoldui tiktų. (Nepaisant to, kad roboto akys nebyliai prašo, jei ne maldauja, kad kas nors jį nužudytų ir ištrauktų iš šio pasaulio).

Robotass akivaizdžiai panašus į Švarcnegerį – ir būtent tai ir yra problema. Pranešama, kad jis kompanijai nesuteikė leidimo naudoti guminės savo veido kopijos kuriant savo produktus. Pasak įstatymų, nelegalus jo veido naudojimas menkina jo sunkiai kurtą ir užsitarnautą gerą reputaciją kaip kino veido. (Teisininkai teigia, kad Promobot netgi prašė Švarcnegerio pozuoti nuotraukai su biustu, kai šis pernai svečiavosi Sankt Peterburge, tačiau šis atsisakė.)

Aktorius nori teisiniu keliu uždrausti įmonei naudoti jo atvaizdą, ir prisiteisti 10 mln. dolerių – sumą, kurios jam būtų pakakę, jei kompanija būtų prašiusi leidimo kurti panašų į jį robotą, bei visus priedus, kuriuos įmonė uždirbo iš sukurto roboto. Taip pat – iškelti baudžiamąją ir prisiteisti išlaidų padengimą.

Kalbama, kad Promobot aktoriui pasakė, kad jie nustos demonstruoti robotą viešumoje, tačiau panašu, kad šį pažadą jie pamiršo, kai nutarė pademonstruoti savo kūrinį Niujorke vykusioje žaislų mugėje.

Jų tinklalapyje vis dar galima užsisakyti kitą, A. Švarcnegerio išvaizdos neturintį, Robo-C modelio robotą (tačiau pastaba apie šviesą įjungiantį ir virdulį aktorių, šiek tiek pakeista, vis dar liko). Robotas – visiškai antropomorfinė mašina. Jis pamėgdžioja žmogaus veido išraiškas: gali judinti akis, antakius, lūpas bei kitus raumenis, taip pat palaikyti pokalbį ir atsakinėti į klausimus, teigia Promobot. Mūsų išvystyta technologija ir jos patentuotas dizainas sukūrė daugiau nei 600 mimikų, kurios robotams leidžia panašėti į žmones.

Tačiau jūsų nuosavo slėpiningo slėnio įsigijimas nėra pigus: kiekvienas Robo-C modelis kainuoja tarp 25 000–50 000 JAV dolerių. Bet ar galima įkainoti galimybę savo namus paversti vieta, kurioje vaidenasi vaiduoklis iš Holivudo?

Taip pat skaitykite: Neįprastas žaidėjas sekso industrijoje – robotai: ar tikrai su jais galėsite daryti, ką panorėję? (N-18)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: